facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 5. 12. 2024 - redakce

ComSource rozšířil svou testovací laboratoř kybernetického zabezpečení

ComSource___OPSWAT_kiosk.jpgTestovací laboratoř české společnosti ComSource se nově rozšířila o řešení pokročilé prevence kybernetických hrozeb OPSWAT. Řešení OPSWAT zajištují kybernetickou bezpečnost zejména pro kritická prostředí. V reálném čase umí jakýkoliv soubor otestovat na jeho původ, přítomné zranitelnosti, proběhne jeho multiskenování a sanitizace. Rozšíření laboratoře umožňuje ComSource testovat využívání řešení OPSWAT přímo v situacích odpovídajících reálnému prostředí zákazníka. Ten se pak díky rozsáhlému testování nemusí obávat, že zavedení nového řešení negativně ovlivní jeho stávající IT infrastrukturu.



ComSource provozuje svou vlastní laboratoř již přes deset let a má ji vybavenou velkým množstvím nejpoužívanějších zařízení a software širokého spektra výrobců, které se běžně v rámci firemní IT infrastruktury používají.

„Podstatou naší laboratoře je, že musíme být připraveni simulovat jakékoliv IT prostředí tak, aby odpovídalo infrastruktuře, kterou zákazník používá. Jedině tak můžeme zjistit, že nasazení nové architektury, nového zařízení nebo softwaru nenaruší chod celé firmy. Proto jsme nově do naší laboratoře pořídili i řešení OPSWAT včetně samostatných kiosků. Provedli jsme již i první testy nasazení tohoto řešení na simulované kritické infrastruktuře konkrétního zákazníka. Ten si tím ověřil, jak bude nejlepší OPSWAT technologie do svého prostředí integrovat,“ říká Michal Štusák, expert na kybernetickou bezpečnost a spolumajitel společnosti ComSource.

Michal___tus__k.jpg

První rozsáhlé testování řešení OPSWAT pro konkrétního zákazníka probíhalo jak v laboratoři ComSource, tak v cloudovém prostředí Azure. Vše odpovídalo specifikacím produkčního prostředí zákazníka. Testování probíhalo na datech o celkovém objemu 1 TB, která byla rovnoměrně rozdělena na soubory ve formátech AVI, MP3, MP4, PPT, DOCX, PDF, XLSX a dalších. V jednom cyklu o velikosti až 200 GB bylo nahráváno přibližně 160 tisíc souborů, které byly roztříděny do 450 složek. Cyklus se pro dosažení celkového objemu pětkrát opakoval. Vše bylo testováno v režimu real-time zpracování, s důrazem na odhalení škodlivých souborů a efektivní zpracování velkých datových objemů. Testování zahrnovalo i použití EICAR testovacích souborů k ověření schopností detekce škodlivých souborů. Ty systém ve všech případech úspěšně identifikoval a zpracoval. Přenosová rychlost dosahovala přibližně 30 000 souborů za hodinu, přičemž zpracování celkového 1TB testovacího datasetu trvalo necelých 12 hodin.

„Testy prokázaly, že zpracování souborů probíhalo v simulovaném prostředí za využití cloudu bez výpadků. Navíc si zákazník otestoval různé varianty nastavení bez obav na dopad jeho běžného provozu. Nasazení nového řešení je tak bezpečně vyzkoušeno,“ říká Michal Štusák z ComSource.


 
  

- PR -

Analýza rizik – královna nebo Popelka informační bezpečnosti?

Analýza rizik je základním ka­me­nem informační bezpečnosti, přesto ji mnozí vnímají spíše jako nutné zlo, než jako skutečně uži­teč­ný nástroj. Přitom jde o pro­ces, který může výrazně přispět k efektivnímu řízení rizik, lepšímu využití zdrojů a zároveň naplnění regulatorních požadavků. Co te­dy analýza rizik vlastně je a proč by neměla být podceňována?

  

- PR -

Kamery v potravinářství aneb Když je výroba pod dohledem AI

V potravinářství je kontrola kvality klíčovým aspektem celého vý­rob­ní­ho procesu. Zajistit, aby výrobky splňovaly přísné hygienické a bez­peč­nost­ní normy, je klíčové nejen pro zdraví spotřebitelů, ale také pro reputaci výrobce. Tradiční me­to­dy často narážejí na limity lidského faktoru a jsou proto pomalé, nákladné a náchylné k chybám. Podobně jako v dalších výrobních odvětvích i zde může nasazení chytrých kamer s pokročilou umělou inteligencí (AI) znamenat obrovský posun kupředu.