facebook
Aktuality -> IT Business - 26. 4. 2015

Citrix se stal sponzorem iniciativy OpenStack Foundation

Společnost Citrix oznámila, že se stává korporátním sponzorem iniciativy OpenStack Foundation. Připojením se ke komunitě přispěvatelů v této organizaci Citrix potvrzuje odhodlání i nadále rozvíjet standardy interoperability u cloudových platforem. Tato podpora zároveň umožní uspokojit stále rostoucí poptávku po flexibilitě a širších možnostech výběru v privátních, veřejných a hybridních cloudových řešení. Řešení NetScaler a XenServer společnosti Citrix dnes využívají jako svoji základní infrastrukturu velcí světoví poskytovatelé cloudové infrastruktury. Tyto produkty jsou nyní dostupné i pro zákazníky, kteří se rozhodnou postavit svůj cloud na otevřeném standardu OpenStack.Citrix aktivně přispíval do komunity OpenStack již od samého počátku této iniciativy, jako korporátní sponzor nyní Citrix zapojí širokou paletu svých technologických i architekturálních aktivit a integruje svou cloudovou infrastrukturu a networkingová řešení do hlavních OpenStack distribucí.

 

Citrix kromě projektu OpenStack podporuje také další standardizační a open-source iniciativy, včetně Apache Software Foundation a Linux Foundation. Z investiční podpory Citrixu se mohou i nadále těšit platformy pro cloudové infrastruktury jako například Apache CloudStack a CloudPlatform.

 

Iniciativa OpenStack Foundation obsluhuje víc něž 22 tisíc individuálních členů ze 155 zemí světa. Podporuje vývojáře, uživatele a celý ekosystém tím, že poskytuje rozsáhlou sadu sdílených zdrojů na podporu růstu veřejných a privátních cloudů. Spolu se společností Citrix se k iniciativě přidali i další technologičtí partneři a dodavatelé, kteří sdílejí společný cíl ve spolupráci, inovacích a standardizaci.


 
  

- Inzerce -

Spolupráce Lenovo a AMD přináší firmám EPYCká řešení pro datová centra

AMD LenovoVzájemné partnerství společností Lenovo a AMD bylo dlouhé roky orientováno především na počítače a mobilní zařízení. Nejnovější kapitola této spolupráce se však odehrává na poli datových center.