Aktuality -> Analýzy - 19. 1. 2006

Český webhosting stále roste

Za loňský rok přibylo na domácím trhu více než 30 tisíc virtuálních serverů. První desítka poskytovatelů webhostingu spravuje v současnosti celkem 132 tisíc virtuálních serverů. Nejvíce serverů má na kontě společnost Active 24, která hostuje téměř 36 tisíc serverů. Díky loňským akvizicím zvýšila Active 24 svůj náskok v čele žebříčku tuzemských pronajímatelů webového prostoru.

Druhé místo patří firmě P.E.S. consulting, která pronajímá necelých 29 tisíc virtuálních serverů. Vedoucí dvojice dominuje českému trhu již několik let a v nedávné době přešli oba poskytovatelé do rukou zahraničních majitelů. Ani na dalších místech se pořadí nemění. Třetí zůstává společnost Zoner software se 17 tisíci serverů, čtvrtí Ignum hostují 12 tisíc virtuálních serverů.

 
  

- PR -

Alert fatigue: proč SOC týmy přehlížejí útoky navzdory tisícům upozornění

SOC analytik přichází ráno do práce a během několika minut na něj čekají stovky nových bezpečnostních upozornění. Firewall, SIEM, EDR, cloudové bezpečnostní služby i nástroje pro správu identit nepřetržitě monitorují infrastrukturu a generují další a další alerty. Většina z nich nepředstavuje skutečný incident. Přesto je někdo musí prověřit.