- Přehledy IS
- APS (25)
- BPM - procesní řízení (23)
- Cloud computing (IaaS) (10)
- Cloud computing (SaaS) (30)
- CRM (51)
- DMS/ECM - správa dokumentů (19)
- EAM (17)
- Ekonomické systémy (68)
- ERP (87)
- HRM (28)
- ITSM (6)
- MES (33)
- Řízení výroby (53)
- WMS (30)
- Dodavatelé IT služeb a řešení
- Datová centra (25)
- Dodavatelé CAD/CAM/PLM/BIM... (40)
- Dodavatelé CRM (36)
- Dodavatelé DW-BI (50)
- Dodavatelé ERP (80)
- Informační bezpečnost (43)
- IT řešení pro logistiku (47)
- IT řešení pro stavebnictví (25)
- Řešení pro veřejný a státní sektor (27)
CRM systémy
Plánování a řízení výroby
AI a Business Intelligence
DMS/ECM - Správa dokumentů
HRM/HCM - Řízení lidských zdrojů
EAM/CMMS - Správa majetku a údržby
Účetní a ekonomické systémy
ITSM (ITIL) - Řízení IT
Cloud a virtualizace IT
IT Security
Logistika, řízení skladů, WMS
IT právo
GIS - geografické informační systémy
Projektové řízení
Trendy ICT
E-commerce B2B/B2C
CAD/CAM/CAE/PLM/3D tisk
Přihlaste se k odběru zpravodaje SystemNEWS na LinkedIn, který každý týden přináší výběr článků z oblasti podnikové informatiky | ||
Česko stoupá v žebříčku výzkumu a inovací i díky digitalizaci
Podle letošního vydání European Innovation Scoreboard (EIS) se Česko vyšplhalo na 15. místo mezi evropskými státy v oblasti výzkumu a inovací a dosáhlo hodnocení 89,7 % ve srovnání s průměrem EU. Tento posun představuje zlepšení o 2,3 % oproti minulému roku a řadí nás mezi tzv. střední inovátory (Moderate Innovators). Klíčovým faktorem úspěchu v žebříčku je zvyšující se úroveň digitalizace v Česku, která přispívá k celkovému růstu inovačního potenciálu země.
EIS hodnotí výkonnost členských států EU v oblasti výzkumu a inovací. Pomáhá identifikovat silné a slabé stránky jednotlivých zemí a nabízí doporučení pro jejich zlepšení. Hodnocení sleduje 32 indikátorů, mezi něž patří vzdělání společnosti, publikace s mezinárodní spoluprací, digitalizace, investice do vědy a výzkumu, podpora malých a středních podniků a transfer technologií.
Pokrok Česka v hodnocení EIS je výsledkem pokračující digitalizace, investic do vědy a výzkumu, zvýšeného počtu doktorandů, a nárůstu obyvatel s pokročilými digitálními dovednostmi. Naopak zaostáváme v počtu patentů, inovacích u malých a středních podniků a v oblasti vysokorychlostního připojení.
Největší skok Česko zaznamenalo v oblasti digitalizace, kde došlo k výraznému zlepšení digitálních dovedností obyvatel a zavádění sítí 5G v obcích a venkovských oblastech. Umístěním na 15. příčce se tak Česko řadí do skupiny středních inovátorů (Moderate Innovators) s hodnocením 89,7 % ve srovnání s průměrem EU. Oproti loňskému roku jsme si polepšili o 2,3 %, což je 4. nejlepší meziroční zlepšení, a od roku 2017 jsme se zlepšili o 15,6 %, což je výrazně nad průměrem ostatních členských států EU.
„Investice do digitálních technologií a vzdělávání jsou správnou cestou k posílení naší konkurenceschopnosti a již nyní přinášejí hmatatelné přínosy pro naši ekonomiku a společnost. Výsledky žebříčku EIS ukazují, že jsme na správné cestě přiblížit se státům s největším inovačním potenciálem. Česká republika se díky tomu stává dynamickým centrem technologického pokroku, který nám umožní efektivněji řešit výzvy budoucnosti,“ uvedl vicepremiér pro digitalizaci Ivan Bartoš.
Ivan Bartoš
Zdroj: vlada.gov.cz
Formulář pro přidání akce