facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Projekty - 28. 12. 2016

ČEPS přechází na nový systém řízení obchodních procesů

BPMČEPS, provozovatel české přenosové soustavy, postupně přechází na nový systém řízení obchodních procesů (MMS – Market Management System), který implementoval ve spolupráci s Unicorn Systems, svým dlouholetým partnerem v oblasti IT řešení.Unicorn Systems byl dodavatelem i předchozího systému, který ČEPS pro řízení obchodních procesů využíval řadu let. V poslední době ale začali jeho uživatelé narážet na omezení starší technologie, a proto ČEPS připravil soubory požadavků na změny systému. Hlavním cílem bylo zvýšit efektivitu používání systému, snížit operační rizika a využít nejmodernější technologie.

Nasazení nového systému bylo rozděleno do tří etap, aby byl zajištěn provoz bez výpadků. První změnová etapa, která již proběhla, byla zaměřena zejména na procesy, jimiž se vyhodnocují poskytované podpůrné služby. Pomocí speciálních algoritmů se ověřuje, zda byly poskytnuty v předepsané kvalitě; v případě zjištění nesrovnalostí systém pomáhá rychle a uspokojivě vyřešit reklamační procesy.

Další novinky první etapy ocení obchodní partneři ČEPS, kteří se pomocí MMS věnují stovkám obchodních případů ročně. Zástupci ČEPS se proto zaměřili na maximální pracovní komfort pro rychlé a přesné rozhodování. Desítka elektronických „nástěnek“ soustřeďuje potřebné údaje z více než stovky sestav do přehledných celků podle potřeb jednotlivých obchodních procesů.

V dalších etapách budou nasazeny moduly pro nákup podpůrných služeb a přípravu provozu energetické soustavy, poté procesy přeshraničních přenosů energie a mezinárodní spolupráce provozovatelů přenosových soustav.


 
  

- Inzerce -

Informační systém QI přináší zajímavá řešení s dlouhodobými přínosy

QIPřesné aktuální informace a optimálně nastavené procesy jsou zásadními konkurenčními výhodami pro každou společnost. Získáte je s QI, které funguje jako informační páteř podniku. Jedná se o český komplexní systém složený z 31 modulů zaměřených na nejrůznější firemní agendy a úseky. Vy pak využijete pouze to, co sedí Vašemu podnikání. A to doslova, protože QI je připravené na většinu oborů.

  

- Inzerce -

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

ACSSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.