facebook
Aktuality -> Hardware - 1. 11. 2019

Brýle od Bose nahradí bezdrátová sluchátka a jsou bezpečnější

Bose RondoZnačka Bose uvedla na trh speciální brýle, které otevírají nové možnosti poslechu hudby a zároveň jsou vstupní branou do světa rozšířené reality. Kromě diskrétního poslechu hudby, který zajišťují speciálně směrované reproduktory instalované v raménkách brýlí, nabízí novinka i různé aplikace zvukové rozšířené reality. Aktuálně dostupné aplikace například pomáhají při navigaci, nebo například při golfu, kdy rozšířená realita zajišťuje služby virtuálního caddyho. Další aplikace by měla přinést rozvíjející se spolupráce Bose s vývojáři aplikací rozšířené reality.Zvuk, který generují reproduktory instalované v raménkách brýlí, je dobře slyšitelný pouze pro daného uživatele, jenž současně slyší všechny zvuky ze svého okolí, což je bezpečnější než při použití sluchátek. Podle Bose je přitom kvalita zvuku speciálních brýlí vhodná i pro poslech hudby. Hlavním lákadlem nových brýlí je ale využití zvukové rozšířené reality, kterou umožňují vestavěné senzory. Ty ve spojení se smartphonem rozpoznají přesnou lokaci uživatele i směr, kterým se dívá. Výhodou je, že uživatel přitom nemusí držet v ruce telefon a sledovat jeho displej. Zvukovou rozšířenou realitu lze proto využívat naprosto přirozeně.


Bose Frames


Rozšířená realita je v současnosti známá především ve spojení s obrazem. Představuje koncept propojení skutečného a virtuálního světa – zpravidla funguje tak, že do obrazu, který zobrazuje skutečnost, přidává další grafické prvky. Zvuková rozšířená realita dává uživateli na základě jeho místa a směru pohledu hlasové pokyny či informace.

První aplikace z kategorie navigačních služeb, her a dalších oblastí jsou již k dispozici a další jsou vyvíjeny. Navigace může do reproduktorů oznámit, že máte zahnout doleva kolem McDonaldu, který je přímo před vámi, nebo přečíst informace o pamětihodnosti, na kterou se právě přirozeně díváte. Zajímavou a praktickou možností je také aplikace virtuální caddyho, kterou mohou využít hráči golfu. Aplikace Golfshot sdružuje zase podrobné informace z více než 45 000 golfových hřišť. Pozná, jakou jamku, z jakého místa hrajete a kam se zrovna díváte. Díky tomu vám dokáže coby virtuální caddy doporučit hůl a podat další užitečné informace.

Propojení brýlí s mobilním telefonem zajišťuje technologie Bluetooth a integrovaný směrový mikrofon umožňuje využít brýle i jako handsfree. V telefonu je třeba mít nainstalovanou a aktualizovanou aplikaci Bose Connect. Na jedno nabití je brýle plnohodnotně využívat včetně všech jejich možností po dobu 3,5 hodiny.

Dodejme, že chytré brýle Bose Frames existují ve dvou provedeních, s označením Alto s hranatými obroučkami a Rondo se zaobleným tvarem.


 
  

- Inzerce -

Pozvánka na konferenci Infor Inspire Online – 21. dubna 2020

Společnost Infor srdečně zve na virtuální konferenci Infor Inspire Online, která se uskuteční 21. dubna 2020. Online konference je náhradou za událost Inspire London, jež se měla uskutečnit v konferenčním centru ExCel London, zrušenou v důsledku koronavirové epidemie začátkem března. V zájmu zdraví všech participujících proto organizujeme virtuální konferenci, na které představíme nejmodernější technologie a inovace z dílny Infor.

  

- Inzerce -

I analýza kybernetické bezpečnosti se dá dělat chytře! Díky CSA

GordicČím dál častěji se v médiích setkáváme se zprávami o kybernetických útocích, které zasahují organizace nejrůznějších velikostí i typů. Mnohým z nich by se přitom dalo předejít vhodným nastavením bezpečnostních opatření.