facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Projekty - 18. 1. 2018

BORCAD cz přejde na nový ERP systém

LEO Express BusinessFryčovická firma BORCAD cz, který je veřejnosti známá například dodávkami sedadel pro soupravy pendolino Českých drah a vlaky LEO Express, přejde v průběhu roku 2018 na nový ERP systém Infor SyteLine. Pro radikální krok, kterým změna ERP systému bezpochyby je, se vedení společnosti rozhodlo s cílem zvýšit efektivitu podniku pomocí funkcí integrovaných v novém systému.



„S dosavadním systémem jsme byli řadu let spokojeni a zatím se nám dařilo jej rozvíjet podle našich potřeb. Trh nás ale nutí být extrémně efektivní, což vyžaduje funkčnosti ve stávajícím systému standardně nedostupné. Část z nich jako workflow, kalkulace a kooperace jsme chtěli doplnit formou modifikací a na pokročilé plánování pořídit externí systém. Jako výhodnější se nakonec i z pohledu budoucnosti ukázalo změnit celý ERP systém za takový, který potřebné funkce obsahuje standardně a má je prověřeny i v mezinárodním měřítku,“ zdůvodňuje přechod na nové ERP systém zakladatel a jednatel BORCAD cz Ivan Boruta.

Původním záměrem BORCAD cz bylo nad současný software nasadit specializované plánování a rozvrhování výroby APS. Po zvážení dalších funkčních požadavků na rozvoj IT řešení ale firma rozhodla o implementaci celého informačního systému Infor SyteLine (CloudSuite Industrial), který přináší jak integrovanou funkcionalitu APS, tak širší možnosti rozvoje. ERP systém Infor SyteLine nasadí v BORCAD cz společnost ITeuro spolu s vlastním řešením digitální podpory výroby InduStream. Součástí implementace mezinárodního ERP systému je pochopitelně i jeho česká lokalizace včetně účetnictví.

BORCAD cz nyní využívá také aplikaci pro zobrazování výrobní dokumentace v digitální podobě, zobrazování fronty práce jednotlivých zaměstnanců a pro odvádění práce. Právě tento nástroj nahradí zmíněné řešení InduStream z vlastní produkce ITeuro. InduStream je propojen s ERP SyteLine a BORCAD cz může výhledově využít i jeho další oblasti jako automatizovaný sběr dat ze strojů, podporu řízení údržby a kvality nebo nástroje pro inteligentní skladování WMS.

„Při vývoji InduStreamu jsme se zaměřili na současné zákazníky. Produkt vznikl podle jejich potřeb. Věděli jsme ale, že tytéž požadavky mají i ostatní podniky a že jiná komplexní alternativa neexistuje, ačkoliv ji firmy chtějí. Nahrazení různých dílčích nástrojů jedním silnějším je pro podniky samozřejmě výhodné snadnější správou, nemluvě o lepší vazbě na primární systém. Platí to nejen při výměně ERP jako u společnosti BORCAD cz, ale i při snaze konsolidovat IT infrastrukturu,“ říká obchodní ředitel ITeuro Petr Šperka.

Harmonogram projektu souvisí s dokončením nové výrobní haly společnosti BORCAD cz a bude teprve upřesněn. Předběžně se počítá s přechodem na SyteLine od přelomu října a listopadu. Souběžně bude spuštěn i provoz InduStreamu.

BORCAD výroba

 
  

- PR -

Transformace bankovnictví a pojišťovnictví v éře umělé inteligence

Umělá inteligence se stala hy­ba­te­lem digitální revoluce ve finančním sektoru. Přináší bezprecedentní možnosti automatizace, personalizace služeb a optimalizace rizik. Přestože potenciál AI je enormní, jen malá část bank má připravenou komplexní strategii pro její implementaci.

  

- PR -

Jak zajistit vzornou docházku u zaměstnanců v terénu?

Díky digitalizované evidenci do­cház­ky, která snižuje admi­ni­stra­tiv­ní zátěž personalistů a eliminuje nepoctivé praktiky zaměstnanců, můžete ušetřit až statisíce korun ročně. Pozdní příchody, dřívější odchody, půjčování kartiček nebo čipů, falešné přesčasy nebo evidence příchodu či odchodu na nesprávném místě — to vše se negativně projeví na výši vašich mzdových nákladů.