facebook
Aktuality -> Hardware - 23. 4. 2019 16:27

Elegentní dozimetry pro zdravotníky RaySafe i2

Společnost Blue Panther, výhradní zástupce výrobce zařízení pro kontrolu kvality rentgenových přístrojů ve zdravotnictví firmy RaySafe (dříve Unfors) pro ČR a SR, nyní představuje ucelený aktivní systém pro ochranu zdravotnického personálu v oblasti RTG a radiologie – RaySafe i2.Systém RaySafe i2 umožňuje pracovníkům vizualizovat množství ozáření v reálném čase. Budování silné radiační ochrany začíná poskytováním informací zdravotnickému personálu o jejich osobní expozici v reálném čase. To otevírá možnost lékařům, zdravotním sestrám a zaměstnancům efektivněji využívat všechna řešení radiační redukce poskytované v místnosti.

RaySafe i2 je aktivní dozimetrický systém, který poskytuje přehled o expozici ozáření v reálném čase, pomáhá zdravotnickému personálu a lékařům hodnotit a přímo upravovat jejich chování. RaySafe i2 nabízí snadné použití spolu s rychlým nastavením a instalací. Systém dozimetrie RaySafe i2, obdobně jako např. mobilní telefony, nabízí technologii dotykové obrazovky. Personál nosí digitálně přiřazené dozimetrické odznaky a pokračuje v provádění denních povinností bez přerušení. Data o dávce se měří a ukládají pro kontrolu a analýzu po zákroku.

Systém RaySafe i2 uchovává data po dobu až 5 let. Dosimetr má životnost 3-5 let, v závislosti na použití, a nevyžaduje žádnou roční kalibraci nebo údržbu. Systém je konstruován pro robustní použití v intervenčních a cévních laboratořích.


 
  

- Inzerce -

Výhody DMS v kostce

OnlioDokumenty zatím stále vládnou světu. Elektronické i tradiční papírové a v rámci jejich zpracování je nutné pamatovat na širokou škálu pravidel i požadavků. Digitální forma sice ještě nemusí znamenat výhru sama o sobě, nicméně díky možnostem tzv. DMS systémů (Document Management System) je zpracování elektronických dokumentů výrazně snadnější. Může jít o čistě komerční uzavřený produkt nebo o řešení využívající open source technologie – jako je například DMS eDoCat, který společnost Onlio postavila na platformě Alfresco Community Edition.