facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Bezpečnostní software IBM pro menší firmy

Společnost IBM oznámila nový bezpečnostní software, který pomůže malým a středním firmám bojovat s bezpečnostními hrozbami, zejména s možnými útoky ze strany insiderů, a automatizovat dodržování předpisů. Tivoli Identity Manager Express zpřístupní menším firmám podnikové funkce správy identit v cenově dostupnější verzi, kterou mohou nainstalovat a spravovat i neodborníci.

Nový software IBM zabraňuje lidem používat uživatelská jména a účty, které firma opomněla zrušit. Z průzkumů IBM vyplývá, že více než 60% uživatelských účtů v podnicích tvoří tyto „mrtvé účty.“ S nástrojem Tivoli Identity Manager Express mohou menší firmy takové účty odstranit, neboť nástroj neustále porovnává fond uživatelských účtů s aktuálními informacemi o zaměstnancích a umožňuje správcům kontrolovat, kdo má přístup k jakým informacím. Tivoli Identity Manager Express dokáže automaticky shromažďovat a formátovat informace pro předání k auditu dodržování předpisů. Je schopen zjistit potenciální pokusy o krádež zákaznických informací označením uživatelů, kteří přistupovali k citlivým informacím o prodeji, a těch, kteří schválili jejich přístup na základě platného pracovního důvodu.

 
  

- PR -

Umělá inteligence už není pro české firmy tabu

IT Systems 5/2025V aktuálním vydání IT Systems je opět hlavním tématem umělá inteligence, která v českých firmách stále více nachází uplatnění. Potvrzují to i závěry reportu Digitalizace podniků, který vydala společnost Asseco Solutions. Jiří Hub, CEO Asseco Solutions, jej shrnul slovy, že české podniky se opřely do digitalizace a umělá inteligence už pro ně není tabu. Stále ovšem mají co objevovat, protože ze studie společnosti McKinsey vyplývá, že potenciál AI zatím využívá jen zlomek firem a její implementaci v Česku táhnou především sektory bankovnictví, pojišťovnictví a e-commerce.

  

- PR -

11 reálných příběhů IT manažerů:

Jak zvládli SaaS, kyberbezpečnost i automatizaci


AID2025IT manažeři napříč organizacemi dnes řeší podobné výzvy: jak zvládnout přechod na SaaS, zvýšit úroveň kyberbezpečnosti, automatizovat procesy a mít přehled o IT majetku, aniž by museli zavádět složité postupy. Zajímá vás, jak to v praxi zvládají ostatní?