facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 28. 3. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Bezpečnostní řešení Acronisu bude využívat výkon grafické karty

Acronis IntelAcronis vylepšuje své bez­peč­nost­ní řešení o technologii Intel Threat Detection Technology (Intel TDT), která využívá inte­grované grafické jednotky (GPU) k odlehčení zátěže procesoru během skenování. Díky tomu dojde k vylepšení ochrany před bezsouborovými útoky.Kybernetické hrozby se aktuálně mění na každodenní bázi. Jsme tak svědky vzniku nových typů malwaru a útočných vektorů, jako jsou polymorfní malware a bezsouborové útoky. Řada aktuálních hrozeb přitom využívá pouze přístup do paměti, což je velmi náročné na detekci. Technologie Intel TDT umožňuje uvolnit zdroje během skenování pevných disků a pamětí, což vede ke zvýšení systémového výkonu.

„Integrace Intel TDT do řešení kybernetické ochrany Acronis je logickým krokem ke splnění potřeb našich uživatelů,“ řekl Patrick Pulvermueller, CEO Acronis. „Během minulého roku jsme pozorovali, že téměř polovina detekovaných hrozeb jsou bezsouborové útoky. Využití technologie Intel je skvělým milníkem na naší cestě k optimalizaci a vylepšování našich anti-malwarových enginů.“

Kombinace kybernetické ochrany Acronis s technologií Intel TDT způsobuje nižší zátěž na procesor, když výpočetně náročné bezpečnostní operace probíhají na grafické jednotce, což umožňuje využít větší výpočtovou kapacitu na jiné aplikace.

Vývojáři Acronisu zjistili, že během skenování všech procesů v systémové paměti snižuje technologie Intel TDT – díky zapojení integrované jednotky GPU – zátěž na CPU 2,4krát.

Inovace s využitím Intel TDT bude dostupná v rámci platformy Acronis Cyber Protect Cloud a řešení Acronis Cyber Protect Home Office.


 
  

- PR -

Dotykové displeje Sharp pro interaktivní spolupráci

2. část: Modelová řada LB


V minulém vydání jsme pro vás zmapovali aktuální nabídku kolaborativních displejů značky Sharp, vysvětlili jsme hlavní rozdíly mezi jednotlivými modelovými řadami a blíže jsme popsali nejvyšší řadu LA. Dnes vám představíme střední řadu označenou zkratkou LB (B jako Business).

  

- PR -

Cloudová strategie při výpadku datacentra

V dnešní digitálně propojené éře se společnosti stále více spo­lé­ha­jí na kontinuální a bez­pro­b­lé­mo­vý provoz svých IT systémů. Paralela s diamantovým dolem je zde více než přiléhavá. Stejně jako jakýkoliv výpadek v těžbě diamantů znamená obrovské finanční ztráty, tak jakýkoliv výpadek IT infrastruktury může mít pro firmu katastrofální důsledky.