facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 28. 3. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Bezpečnostní řešení Acronisu bude využívat výkon grafické karty

Acronis IntelAcronis vylepšuje své bez­peč­nost­ní řešení o technologii Intel Threat Detection Technology (Intel TDT), která využívá inte­grované grafické jednotky (GPU) k odlehčení zátěže procesoru během skenování. Díky tomu dojde k vylepšení ochrany před bezsouborovými útoky.Kybernetické hrozby se aktuálně mění na každodenní bázi. Jsme tak svědky vzniku nových typů malwaru a útočných vektorů, jako jsou polymorfní malware a bezsouborové útoky. Řada aktuálních hrozeb přitom využívá pouze přístup do paměti, což je velmi náročné na detekci. Technologie Intel TDT umožňuje uvolnit zdroje během skenování pevných disků a pamětí, což vede ke zvýšení systémového výkonu.

„Integrace Intel TDT do řešení kybernetické ochrany Acronis je logickým krokem ke splnění potřeb našich uživatelů,“ řekl Patrick Pulvermueller, CEO Acronis. „Během minulého roku jsme pozorovali, že téměř polovina detekovaných hrozeb jsou bezsouborové útoky. Využití technologie Intel je skvělým milníkem na naší cestě k optimalizaci a vylepšování našich anti-malwarových enginů.“

Kombinace kybernetické ochrany Acronis s technologií Intel TDT způsobuje nižší zátěž na procesor, když výpočetně náročné bezpečnostní operace probíhají na grafické jednotce, což umožňuje využít větší výpočtovou kapacitu na jiné aplikace.

Vývojáři Acronisu zjistili, že během skenování všech procesů v systémové paměti snižuje technologie Intel TDT – díky zapojení integrované jednotky GPU – zátěž na CPU 2,4krát.

Inovace s využitím Intel TDT bude dostupná v rámci platformy Acronis Cyber Protect Cloud a řešení Acronis Cyber Protect Home Office.


 
  

- Inzerce -

Důvody pro přechod do cloudu: flexibilita, bezpečnost, aktuální funkce, finanční úspory

SeyforPodle reprezentativního průzkumu společnosti Seyfor až 62 % českých firem aktivně nevyužívá cloudové služby. IT odborníci přitom předpovídají, že budoucnost firemní IT infrastruktury bude založena právě na nich.

  

- Inzerce -

Mobile Device Management

Jak zabezpečit koncové zařízení pomocí Managed Microsoft 365?


S novými technologiemi a rostoucí potřebou bezpečnosti dat se organizace potýkají s nelehkým úkolem zabezpečit a spravovat svá zařízení. Naštěstí existují inovativní řešení, která umožňují rychlou, efektivní a bezpečnou správu zařízení v celém jeho životním cyklu s minimální kooperací ze strany IT.