Aktuality -> Recenze - 24. 6. 2005 - Karel Heinige

Balíček bezpečnostních funkcí na VOLNÝ a POST.CZ

volny273.jpgVOLNÝ nabídl zdarma všem uživatelům e-mailových schránek na VOLNÝ a POST.CZ balíček bezpečnostních funkcí - antivirovou ochranu, filtr proti nevyžádaným reklamním zprávám (tzv. antispam) a další nástroje pro bezpečnou práci s e-mailem. Odhalený spam může být smazán, přesunut do speciální složky nebo jen označen za SPAM v předmětu zprávy. Funkci lze ovlivňovat funkcí tzv. whitelistu a blacklistu, kdy spamový filtr nutíme zprávy některých odesílatelů propouštět a jiné přímo odstraňovat. Pod ochranou schránky je podepsána společnost PCS-Software.

Schránku na VOLNÝ mám už řadu let. Teprve nyní se provozovatelé rozhodli k poskytnutí bezplatných služeb antivirové a antispamové kontroly, když předtím byly tyto služby – narozdíl od konkurenčních mailových serverů – za určitý roční poplatek. Sám jsem měl předplacenou antispamovou kontrolu, prodloužení její platnosti jsem pak dokonce vyhrál v nějaké soutěži. Ke cti této placené ochrany však musím napsat, že fungovala podstatně spolehlivěji než nová služba zdarma. Chválím přesto, že se mi nelíbila nemožnost nastavení přesouvání spamů označených na úrovni 1 (byla pětibodová stupnice – úroveň 1 označovala nejvyšší stupeň filtrace) přímo do složky odpad, kam se daly odsouvat spamy až od úrovně 2 a výše. Takže i tak se mi občas dostaly do pošty spamy úrovně 1, ale jako spam označené, což umožňovalo další jednoduchou filtraci v poštovním klientovi. Je mi to líto, ale musím konstatovat, že současná antispamová kontrola propouští spamů více a neoznačených, takže s odstraňováním nevyžádané pošty je daleko více práce. Nějaké nastavení míry filtrace nyní zcela chybí. Pro ulehčení filtrování je pak zřejmě dobré si k této bezplatné službě dokoupit nějakého osobního antispamového klienta. Inu, zadarmo ani kuře nehrabe.

 
  

- PR -

„Největší rezervu mají firmy ve schopnosti propojit AI s daty a procesy…“

Firmy investují do umělé inteligence, ale většina AI projektů se nikdy nedostane do běžného provozu. Proč mezi úspěšným pilotem a skutečně fungujícím řešením vzniká tak velká propast? O tom, kde podniky při nasazování AI nejčastěji chybují a proč většina AI pilotních projektů nikdy nepřekročí fázi experimentu, hovoří konzultant společnosti Hewlett Packard Enterprise Ladislav Pecen. Uvádí také, jak AI mění požadavky na IT infrastrukturu, jaké nároky přinášejí agentické systémy a proč se dnes do popředí dostává téma datové suverenity.