Aktuality -> IT Projekty - 20. 7. 2010

AXA nasadila aplikaci IPUS

pro online sjednávání pojistných smluv

V průběhu července uvedla společnost Sprinx Systems do ostrého provozu aplikaci IPUS (Insurance Policies Underwriting System) pro online sjednávání pojistných smluv AXA ASSISTANCE. V první fázi celého projektu se jedná o pojišťovací produkt „Incoming – zdravotní pojištění cizinců“, který je součástí portálu pro online sjednávání pojistných smluv. Tento portál je přístupný jak pro interní zaměstnance pojišťovny, tak pro její partnery (makléřské společnosti a jejich zaměstnance apod.) i koncové zákazníky.



Aplikace IPUS je vytvořena na bázi technologií společnosti Microsoft, konkrétně Microsoft Windows Server 2008, Microsoft SQL Server 2005 Standard, Microsoft .NET Framework 3.5 a Microsoft ASP.NET. Vývojáři Sprinxu rovněž využili podpůrné aplikace třetích stran pro komunikaci s produkčním systémem společnosti AXA ASSISTANCE.


 
  

- PR -

Když data nedávají smysl, nedává smysl ani byznys

Zatímco v minulém vydání IT Systems jsme se věnovali digitalizaci ve výrobě, logistice, retailu a e-commerce, tentokrát jsme se zaměřili na využití IT ve veřejném sektoru, zdravotnictví a ve světě financí. Tato regulovaná odvětví představují specifické prostředí nejen ve vztahu k IT. Přesto i pro ně platí, že digitalizace zásadním způsobem ovlivňuje jejich fungování a klíčové procesy.

  

- PR -

Začíná éra výkonných multigigabitových PoE přepínačů

Společnost Zyxel Networks oznámila uvedení nové produktové řady přepínačů XMG2230. Tuto řadu tvoří nejmodernější multigigabitové Layer 3 přístupové PoE přepínače XMG2230-28HP a XMG2230-52HP vyvinuté s důrazem na zjednodušení a optimalizaci sítí malých a středně velkých podniků. Nové přepínače poskytují špičkový výkon, vysokou kapacitu napájení přes ethernet a robustní design.