Aktuality -> Hardware - 22. 7. 2005

Audiokonferenční zařízení pro VoIP

IP4000.jpgSpolečnost CNC oficiálně oznámila uvedení audiokonferenčního zařízení Polycom SoundStation IP 4000 SIP na český a slovenský trh. SoundStation IP 4000 SIP vychází z předchozího modelu podporujícího IP telefonii - SoundStation IP 3000, od něhož se odlišuje zejména zvýšenou kvalitou zvuku a podporou komunikačního protokolu SIP. Komunikační protokol SIP (Session Initiation Protocol) byl vyvinut organizací Internet Engineering Task Force a navržen jako standard pro sestavování spojení mezi dvěma a více multimediálními klienty, kde nahrazuje starší protokol H.323. Hlavní výhodu protokolu SIP vidí experti v možnosti zprostředkovat nejen hlasová spojení, ale v podstatě jakoukoliv komunikaci, ať už jde o přenos videa, textu či jiného typu dat. Možnost přenosu textových zpráv podporuje i SoundStation IP 4000 SIP.

Základní charakteristiku zařízení SoundStation IP 4000 SIP tvoří kvalitní zvuk a jednoduché ovládání, které umožňuje uživateli pohodlně vykonávat všechny potřebné funkce pro práci s hovorem díky navigaci na přehledném displeji s rozlišením 248 x 68 bodů. Jednoduchá je také instalace systému, která spočívá v připojení přístroje přímo do datové sítě, ve které je již aktivní SIP prostředí od podporovaných dodavatelů. Přístroj je určen zejména pro konferenční místnosti. Vzdálenost, ze které je ještě zaručena perfektní srozumitelnost mluvícího, jsou až 3 metry od jednotky. Prostřednictvím externích mikrofonů je možné pokrýt plochu až 6 x 9 metrů.

 
  

- PR -

Od nadšení „devadesátek“ k úspěšnému podnikání v EMS

torola_microchip_01.jpgHistorie společnosti TOROLA electronic, spol. s r.o., se datuje od roku 1991, kdy se tři vysokoškolští kamarádi, kteří do té doby pracovali ve společnostech TESLA Třinec a TESLA Rožnov pod Radhoštěm, rozhodli založit vlastní firmu. A protože měli zálibu v elektronice a pracovali v elektrotechnickém průmyslu, směřovala i jejich vlastní budoucnost právě tímto směrem.

  

- PR -

AI už nie je len trend, ale potvrdzuje svoju reálnu silu v biznise

Generatívna umelá inteligencia už nie je len experimentom technologických nadšencov a stáva sa významnou súčasťou fungovania firiem a organizácií. Často sa prezentuje marketingovým pozlátkom, no ak má fungovať v zložitom svete organizácií, tak nestačí len začať. Dôležité je vybudovať celé zázemie, ktoré jej dá reálnu hodnotu. To je hlavný odkaz z 22. ročníka technologickej konferencie SOFTECON 2025, ktorú organizovala spoločnosť SOFTEC. Na podujatí sa zúčastnilo vyše 300 odborníkov z bánk, poisťovní, telekomunikácií, či organizácií verejného sektora.