Aktuality -> IT Projekty - 6. 4. 2009

Asseco spouští portál na podporu eGovernmentu

Společnost Asseco Czech Republic, tradiční hlavní partner konference Internet ve státní správě (ISSS), spouští na stránkách www.eobec.eu vlastní informační portál pro podporu rozvoje eGovernmentu v České republice. Chce tak svým dílem přispět k probíhající elektronizaci veřejné správy a zároveň současným i potenciálním zákazníkům (zejména obcím a krajům) nabídnout produkty, které by jim pomohly splnit legislativní povinnost stanovenou zákonem č.300/2008 Sb.



Současní i potenciální zákazníci společnosti na portálu najdou nejenom odpovědi na nejrůznější otázky v souvislosti s eGovernmentem, ale také konkrétní řešení a nástroje, které jim pomohou zvládnout legislativní požadavky. Kromě toho lze na portálu najít konkrétní ukázky práce s produktem eObec (včetně video ukázek).

 

Portál eObec.eu bude postupně doplňován o taková témata, jako jsou datové sklady, work flow nebo podpora řídících a rozhodovacích procesů (business inteligence). Kromě toho obsahuje sekci, kde si je možné po jednoduché registraci stáhnout podrobnější informace a další zajímavé dokumenty a materiály. Samozřejmostí jsou odkazy na vybrané portály věnující se stejné problematice.


 
  

- PR -

Technologie sama o sobě administrativní zátěž nesníží

V letním dvojčísle IT Systems se už tradičně věnujeme digitalizaci státní správy a veřejného sektoru, která je už několik let v plném proudu, i když se občas nevyhne různým zaškobrtnutím. Praxe ovšem ukazuje, že technologie sama o sobě administrativní zátěž nesníží a digitalizace bez souběžné revize procesů nestačí. Pro úspěch a skutečný přínos digitalizace tak bude rozhodující, zda stát dokáže sladit data, procesy a metodiku napříč úřady.