facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 13. 7. 2009

Asseco Solutions vstupuje na scénu

Asseco Solutions je název nového obchodního uskupení – nadnárodního producenta podnikových informačních systémů (ERP), který k 1. červenci vznikl integrací slovenské společnosti DATALOCK a české LCS International. Tento projekt byl zveřejněn již 19. února, kdy byl ohlášen na varšavské burze spolu s hospodářskými výsledky obou společností. Obě společnosti si zachovávají původní právní subjektivitu a nadále budou řízeny šestičlenným představenstvem při zachování původních předsedů. Představenstvo bude vytvořeno ze členů představenstev obou integrujících se subjektů.



Ing. Peter Lang generální ředitel a předseda představenstva pro Slovensko, vystudoval Stavební fakultu Slovenské technické univerzity v Bratislavě a je držitelem prof. diplomu z managementu na City Univerzity Bratislava. Už v průběhu vysokoškolského studia se začal zabývat informačními technologiemi. Pracoval jako programátor v Pozemních stavbách, kde se věnoval systémům řízení výroby a výrobním kalkulacím paneláren. V únoru 1990 se stal spoluzakladatelem společnosti DATALOCK, jejíž vedení v květnu 1991 převzal. Poté postupně opustil oblast programování zůstal ve společnosti v řídících funkcích, především jako předseda představenstva a generální ředitel. Tyto funkce nadále zastává i v Asseco Solutions. Mimo to je i předsedou dozorčí rady Asseco Solutions Praha.

 

Ing. Stanislav Sýkora, generální ředitel a předseda představenstva pro Česko, vystudoval VŠZ v Praze. Po studiích nastoupil do společnosti Agrodat, kde působil jako programátor. V roce 1990 se stal zaměstnancem společnosti LCS International, ve které prošel řadou různých pozic. V průběhu let zde byl mimo jiné ředitelem divize Helios Orange, personálním ředitelem a zástupcem generálního ředitele. V srpnu 2007 byl jmenován generálním ředitelem a předsedou představenstva LCS. Tyto funkce nadále zastává i v Asseco Solutions.

 

Ing. Radoslav Balvan, ředitel úseku vývoje a člen představenstva, vystudoval obor Informatika – Softwarové inženýrství a Bezpečnost informačních technologií na Fakultě elektrotechniky a informatiky Slovenské technické univerzity v Bratislavě. Od roku 1997 pracuje ve společnosti DATALOCK, kde do roku 2005 byl pracovníkem úseku vývoje se zodpovědností za modul Analýzy a statistiky. Současně byl i vedoucím vývojového týmu Leasing v projektu Volkswagen finanční služby Slovensko. V období od září 2005 do března 2007 působil ve spoločnosti Accenture na pozícii Systems Analyst. Odtud se vrátil zpět do Datalocku, kde byl v říjnu 2007 jmenován ředitelem úseku vývoje. V nejbližších dnech bude jmenován členem představenstva Asseco Solutions.

 

Ing. Jiří Hub, marketingový ředitel a člen představenstva, vystudoval VŠE v Praze, Fakultu mezinárodních vztahů, obor Mezinárodní obchod. Ještě před ukončením studia nastoupil jako marketingový asistent do obchodní divize společnosti LCS International. Po ročním působení byl vyčleněn do samostatné funkce a následně jmenován vedoucím marketingu. V roce 2000 vedl vyjednávací tým při akvizici společnosti Softprofes. V následujících letech se postupně stal ředitelem marketingu a posléze ředitelem divize Finance a marketing a současně členem představenstva společnosti. Stejnou pozici nyní zastává i v Asseco Solutions.

 

Ing. Dušan Lapčík, obchodní ředitel a člen představenstva, je absolventem Vysokého učení technického v Brně, Fakulty strojního inženýrství, kde absolvoval v oborech Tepelné a jaderné stroje a CASE systémy. Mezi jeho předchozí působiště patří brněnská společnost DINGO, v níž byl obchodním ředitelem, spolumajitelem a jednatelem. Předtím pracoval jako ředitel brněnské pobočky MELZER. Na pozici obchodního ředitele Helios Green ve společnosti LCS nastoupil v roce 2008. Pozici obchodního ředitele a člena představenstva Asseco Solutions zastává ode dne jeho vzniku.

 

Ing. Martina Mošková, ekonomická ředitelka a členka představenstva, vystudovala obor Účetnictví a auditorství na fakultě hospodářské informatiky Ekonomické univerzity v Bratislavě. Před svým nástupem na pozici ředitelky úseku ekonomiky ve společnosti DATALOCK, kde pracuje od roku 2007, působila na manažerských pozicích v oblasti ekonomiky ve společnostech Ringier Slovakia, Bratislava a NRC, Trenčín. Třetím členem představenstva společnosti DATALOCK byla jmenována v září 2008. Stejnou pozici zastává od vzniku Asseco Solutions také zde. Martina Mošková působí též jako členka dozorčí rady ve společnosti NRC, Trenčín.

 

Výkonné managementy obou integrujících společností zůstávají prakticky v nezměněné podobě, stejně tak, jako pracovníci na ostatních pozicích. Pro zákazníky, ani partnery či dodavatele těchto firem se v jejich obchodních vtazích tedy nemění nic víc, než kontaktní a fakturační údaje.

 
  

- PR -

Modernizace IS je příležitost přehodnotit způsob práce

IT Systems 4/2025V aktuálním vydání IT Systems bych chtěl upozornit především na přílohu věnovanou kybernetické bezpečnosti. Jde o problematiku, které se věnujeme prakticky v každém vydání. Neustále se totiž vyvíjí a rozšiřuje. Tematická příloha Cyber Security je příležitostí podívat se podrobněji, jakým kybernetickým hrozbám dnes musíme čelit a jak se před nimi můžeme chránit. Kromě kybernetické bezpečnosti jsme se zaměřili také na digitalizaci průmyslu.

  

- PR -

Jak zajistit vzornou docházku u zaměstnanců v terénu?

Díky digitalizované evidenci do­cház­ky, která snižuje admi­ni­stra­tiv­ní zátěž personalistů a eliminuje nepoctivé praktiky zaměstnanců, můžete ušetřit až statisíce korun ročně. Pozdní příchody, dřívější odchody, půjčování kartiček nebo čipů, falešné přesčasy nebo evidence příchodu či odchodu na nesprávném místě — to vše se negativně projeví na výši vašich mzdových nákladů.