ARBES podpoří obchodování firmy Equilor

na pražské a varšavské burze

Společnost ARBES Technologies, dodavatel softwarových řešení pro banky a finanční instituce, podpoří expanzi maďarské společnosti Equilor Investment, která se v červenci tohoto roku stala novým členem Burzy cenných papírů Praha. Jedná se o prvního ryze zahraničního účastníka, který své aktivity spojené s českým i polským trhem plánuje řídit přímo ze svého sídla v Budapešti. Softwarové řešení ARBES TOPAS představuje systém, který dokáže pokrýt kompletní agendu obchodování s cennými papíry včetně všech Back Office a Front Office operací. Díky architektuře a modulární koncepci lze systém velmi pružně přizpůsobit konkrétním požadavkům zákazníka. Systém bude možné průběžně rozšiřovat, a to s ohledem na plánovaný rozvoj aktivit společnosti EQUILOR.



ARBES TOPAS poskytuje svým uživatelům kromě funkcí pro správu investic, účetnictví a obchodování také řadu metod pro oceňování portfolií veřejně obchodovatelných cenných papírů a běžných typů OTC derivátů. Systém archivuje všechny načítané kurzy z renomovaných agenturních zdrojů Reuters nebo Bloomberg. Na základě automatizovaného ocenění je stanovována hodnota majetku (NAV), která následně slouží jako východisko pro řadu navazujících výpočtů (kontrolu limitů v reálném čase, porovnávání výkonnosti portfolií apod.). Řešení je také vybaveno sadou rozhraní pro export a import obchodů, komunikaci s vybranými trhy a bankami, a to buď přímo, nebo pomocí protokolu SWIFT.

 
  

- PR -

Technologie sama o sobě administrativní zátěž nesníží

V letním dvojčísle IT Systems se už tradičně věnujeme digitalizaci státní správy a veřejného sektoru, která je už několik let v plném proudu, i když se občas nevyhne různým zaškobrtnutím. Praxe ovšem ukazuje, že technologie sama o sobě administrativní zátěž nesníží a digitalizace bez souběžné revize procesů nestačí. Pro úspěch a skutečný přínos digitalizace tak bude rozhodující, zda stát dokáže sladit data, procesy a metodiku napříč úřady.