Aplikace Publisher pro Radio Free Europe/Radio Liberty

Společnost Cleverlance se podílela na vývoji aplikace Publisher – nového webového publikačního systému Radio Free Europe/Radio Liberty Inc (RFE/RL). Cleverlance je odpovědná za dodávku celého řešení. Na projektu úzce spolupracovala s analytiky RFE/RL, kteří byli nedílnou součástí projektového týmu.

Pro realizaci tohoto projektu, jehož hlavním cílem je sjednocení přístupu k publikačnímu systému, zvýšení efektivity a snížení nákladů na jeho údržbu, byly zvoleny ověřené technologie .NET Framework a MS Internet Information Services 6.0, které přináší požadovanou škálovatelnost a otevřenost celého systému. Data systému jsou uložena v databázích MS SQL Serveru 2000 a zprostředkovávána aplikaci prostřednictvím DAO vrstvy. Rozhraní na okolní systémy jsou realizována pomocí webových služeb.

 
  

- PR -

Automatizace, AI a DevOps: jak se mění každodenní práce IT týmů

Způsob, jakým dnes fungují IT týmy, se rychle mění. Tlak na rychlost dodávky, stabilitu systémů i bezpečnost vedou k tomu, že tradiční přístupy přestávají stačit. Místo ruční správy, izolovaných nástrojů a oddělených rolí se prosazuje automatizace, úzké propojení vývoje a provozu a stále častěji i zapojení umělé inteligence. Infrastructure as Code, AI asistenti i nové nástroje ukazují, jak zrychlit vývoj i provoz bez chaosu.

  

- PR -

Paměti a disky v roce 2026 stále zdražují. Jak z toho ven?

Trh s počítačovými komponentami prochází turbulentním obdobím. Operační paměti stojí dvojnásobek oproti loňsku, úložiště následují stejný směr a odborníci předpovídají, že situace se nezlepší ještě několik let. Jestli i vy jste zameškali tu správnou dobu na upgrade či koupi nového počítače či notebooku, máte vůbec ještě šanci pořídit je za slušnou cenu?