facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 21. 1. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

Aplikace FLOW Traffic od českých vývojářů promění IP kameru v nástroj pro analýzu dopravy

AXIS Q1656LEČeská softwarová firma RCE systems představila novou aplikaci FLOW Traffic pro síťové kamery Axis vybavené jednotkou hlubokého učení (DLPU). Jde o aplikaci, která promění výkonnou IP kameru například v počítadlo cyklistů, detektor jízdy na červenou, nástroj k monitoringu obsazenosti parkoviště nebo k adaptivnímu řízení křižovatek.V tržišti kamerových aplikací Axis Camera Application Plattform (ACAP) se nově objevila dopravně-analytická aplikace FLOW Traffic od českého týmu vývojářů DataFromSky. „Software značky DataFromSky, který se dosud dodával jako serverové či cloudové řešení či v rámci embedded systémů, má už ve světě přes 5000 uživatelů víc než v 50 zemích. Proto jsme rádi, že teď můžeme FLOW představit i jako aplikaci pro nové řady svých kamer Axis s jednotkou DLPU,“ komentuje Dalibor Smažinka ze společnosti Axis Communications.

FLOW Traffic

Aplikace FLOW Traffic umožňuje uživateli vytvořit si z kompatibilní Axis kamery dopravní senzor podle vlastní potřeby, a to s pomocí intuitivního vizuálního programovacího jazyka. Aplikace FLOW Traffic je zatím k dispozici pro kamery Axis s procesorem ARTPEC-7 a během února 2022 bude i pro modely s ARTPEC-8.

Data extrahovaná z kamery v reálném čase lze potom přehledně vizualizovat na dashboardu s využitím interaktivních widgetů nebo sdílet se systémy třetích stran pomocí otevřeného API. Aplikace je od počátku navržená k provozu v reálném čase, reakce na dění v obraze jsou tak řádově do desítek milisekund. Aplikaci FLOW Traffic lze navíc snadno integrovat s platformami smart city, VMS systémy a podporuje řadu externích periférií (I/O moduly, komunikační moduly atd).

„Pokud budujete chytré město, potřebujete chytré senzory, které poskytují data. Co kdyby však existoval jeden typ senzoru, kterému jednoduše určíte, co má měřit a jak má komunikovat s ostatními prvky vaší infrastruktury? My tento senzor spatřujeme v kombinaci kamery a umělé inteligence schopné analyzovat obraz v reálném čase. To dobře koresponduje i s vývojem IP kamer Axis a jejich integrovanou jednotkou hlubokého učení,“ říká David Herman, vedoucí projektu DataFromSky společnosti RCE systems s.r.o.

FLOW Traffic
Aplikaci FLOW Traffic lze integrovat s platformami smart city v projektech chytrého parkování a řízení dopravy

FLOW staví na technologiích v oblasti zpracování obrazu a má vysoce optimalizovaný algoritmus pro zpracování trajektorií, rozpoznávání dopravních prostředků, barev i registračních značek. Díky tomu řádově snižuje pořizovací, provozní a integrační náklady v projektech chytrého parkování, řízení dopravy, monitorování osob a v oblasti zabezpečení.

Na ukázku funkcí aplikace FLOW Traffic v živém YouTube streamu se můžete podívat zde. Návod, jak aplikaci nainstalovat do kamery Axis, pak najdete zde.


 
  

- Inzerce -

Nový IT normál? Cloudové služby a otevřený vývoj

Současné nároky na IT a trendy, které podnikům pomohou rozvíjet jejich podnikání a obstát do budoucna v konkurenci, ukázal Red Hat Summit, výroční konference a událost roku v oblasti open source, která proběhla 10. – 11. května. Letošní ročník Red Hat Summitu byl tzv. hybridní, více než 80 přednášek a diskusních panelů je přístupná virtuálně, část programu se odehrála živě v americkém Bostonu. Kromě představení několika klíčových technologických partnerství, například s General Motors, ukázal Red Hat i své produktové novinky. Zeptali jsme se Davida Bečvaříka, technologického lídra pro Českou republiku a Slovensko v Red Hatu, jakou roli nyní v podnikovém IT hraje open source a které z ohlášených novinek jsou zásadní pro náš trh.

  

- Inzerce -

CyberSec Forum Bratislava 2022

CyberSec Forum 2022Zveme vás na COMGUARD CyberSec Forum do bratislavské­ho hotelu Clarion. Přijďte se podívat na sou­ča­s­né možnosti zabezpečení IT infra­struk­tu­ry. Čeká na vás den nabitý prezen­tacemi o nejnovějších tren­dech v oblasti bez­peč­nos­ti reflek­tu­jí­cí potřeby dnešní nejisté doby. Můžete se těšit na zajímavá témata, networking a doprovod­ný program. Bude také prostor pro dotazy a konzultace.