facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Analýza videa z dohledových kamer jako služba

Stále více různých druhů podnikových aplikací je nabízeno a poskytováno formou služby, tedy moderně řečeno z cloudu. Přestože se rozhodně nejedná o všelék na IT podporu podnikových procesů, díky své pružnosti, jednoduchosti nasazení i správy jsou cloudové služby stále populárnější a rozšiřují se do dalších oblastí využití. Společnost Panasonic se nyní rozhodla nabídnout v cloudu službu pro analýzu videa z dohledových kamer.Nová služba s názvem CLVR bude nabízena v rámci komplexní služby Panasonic Cameramanager. Služba by měla firmám pomoci optimalizovat řešení kamerového dohledu díky inteligentním alarmům a ukládání dat v cloudu. První funkcí uvedenou pod hlavičkou CLVR je služba Detekce CLVR, jejímž cílem je zvýšit podíl relevantních informací, které uživatel ze svého kamerového systému dostává. Většina moderních bezpečnostních kamer totiž nabízí nějakou podobu detekce pohybu. Problém ale spočívá v tom, že uživatel dostává buďto příliš mnoho zbytečných oznámení nebo příliš málo těch, na kterých opravdu záleží. Kamery připojené k aplikaci Panasonic Cameramanager se službou CLVR budou posílat oznámení, například když zákazník vstoupí do obchodu nebo když automobil vjede na parkoviště.

Služba CLVR je výsledkem spolupráce mezi společnostmi TNO, Vicar Vision a Panasonic Cameramanager. Přední světový výzkumný institut TNO dodal algoritmy. Výzkumná a vývojová společnost Vicar Vision  algoritmus upravila pro použití v cloudu. Společnost Cameramanager pak tento algoritmus použila k vytvoření funkčního cloudového řešení pro analýzu videa, které dokáže detekovat relevantní pohyby osob a objektů a vyvolat alarm.
 


Služba CLVR je určena především pro menší podniky. Hana Grůzová, Regional Marketing Manager ve společnosti Panasonic k tomu dodává: „Chtěli jsme poskytnout vlastníkům menších firem přístup ke kvalitnímu řešení kamerového dohledu, které bude ovládáno inteligentními analytickými funkcemi a bude kdykoli dostupné z mobilních zařízení i počítačů.“

Služba CLVR bude dostupná od 1. července.
 


 
  

- Inzerce -

Žádný systém sám o sobě nic nevyřeší

IT Systems 4/2021V aktuálním vydání IT Systems opět najdete spoustu novinek ze světa informačních technologií a inspirace, jak je využít pro rozvoj vaší firmy nebo organizace. Mapujeme aktuální trendy v digitalizaci stavebnictví, vybavení pro kontaktní centra a service desky. Věnujeme se řízení práce na dálku a onboardingu zaměstnanců v době covidu, řízení projektů a hybridnímu cloudu. Významným tématem je jako vždy zajištění kybernetické bezpečnosti – konkrétně zabezpečení ICS, důsledky kauzy Exchange, DDoS útoky a bezpečnost mobilních zařízení.

  

- Inzerce -

Creo Parametric – představení klíčových funkcí

Porovnejte je s vaším CAD řešením


Creo Parametric je jedním z nejpropracovanějších CAD řešení, která využívají nejúspěšnější firmy po celém světě. Autorem tohoto řešení je firma PTC, která již desítky let udává trendy ve vývoji a směřování CAD technologií. V následujících řádcích se vám pokusím představit některé klíčové funkce, které jsou součástí balíku Creo Design Essentials.

Helios
- inzerce -