ALTRON zavádí novou službu Data Center Q-Check

ALTRON zavádí novou službu Q-Check, která je určena pro provozovatele datových center nebo serveroven bez ohledu na jejich velikost. Služba vychází z vlastní metodiky ALTRONU a obsahuje rychlou a základní analýzu přímo v datovém centru. Pomocí standardizovaných nástrojů a zkušeností seniorních specialistů ALTRON je hodnocen stav podpůrného technologického vybavení datového centra nebo serverovny. Výsledky analýzy jsou zákazníkům doručeny během několika dní v jednoduché a přehledné formě. Služba také zahrnuje základní seznam zjištěných rizik a návrh opatření, která povedou k optimalizaci provozu například z pohledu chlazení, napájení, prostorového využití i fyzické ochrany.



„Nová služba Data Center Q-Check představuje pro zákazníky rychlý a stručný zdroj informací o zdravotním stavu jejich datového centra nebo serverovny. Data pak lze efektivně využít pro standardní a plnohodnotné audity klíčových technologických oblastí,“ uvádí Petr Ding, technický ředitel ve společnosti ALTRON.

ALTRON Data Center Q-Check je k dispozici zákazníkům po celém světě. Pro Českou republiku je její cena stanovena na 36 000,- Kč.


 
  

- PR -

„Největší rezervu mají firmy ve schopnosti propojit AI s daty a procesy…“

Firmy investují do umělé inteligence, ale většina AI projektů se nikdy nedostane do běžného provozu. Proč mezi úspěšným pilotem a skutečně fungujícím řešením vzniká tak velká propast? O tom, kde podniky při nasazování AI nejčastěji chybují a proč většina AI pilotních projektů nikdy nepřekročí fázi experimentu, hovoří konzultant společnosti Hewlett Packard Enterprise Ladislav Pecen. Uvádí také, jak AI mění požadavky na IT infrastrukturu, jaké nároky přinášejí agentické systémy a proč se dnes do popředí dostává téma datové suverenity.