facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Airjobs.cz spustil osobnostní test pro hledání práce

Online pracovní portál Airjobs.cz připravil pro své uživatele praktický osobnostní test, jehož cílem je usnadnit propojení uchazečů a hledajících firem. Test pomáhá hledajícím uvědomit si, jaká práce nejlépe odpovídá jejich osobnosti. Personalistům dodává hlubší pohled do způsobu myšlení uchazeče a umožňuje tak lépe vyhodnotit, zda se hodí na jejich pozici."Test je založen na osvědčeném indikátoru osobnostních typů MBTI (Myers-Briggs Type Indicator), který firmy velmi často využívají při najímání nových lidí a formování týmů. Proto jsme se test rozhodli integrovat přímo na Airjobs.cz a pomoci tak v rozhodování personalistům již na začátku procesu výběru zaměstnance," říká Lukáš Pokrupa, výkonný ředitel Airjobs.cz.

HR manažerka z EMTC Group, Daniela Anna Švástová, která hledá desítky nových lidí týdně, k využívání výsledků testu uvádí: "Testy mi napomáhají dešifrovat drobné nuance v osobnostech kandidátů, které se z pouhého pohovoru nedají dobře vyčíst. Množství uchazečů má naučené odpovědi na typické otázky. Předem vědí, jak odpovídat, jak se chovat, a jak reagovat. Proto se z pohovoru často stává schůzka, na které se snažím odhalit, zda kandidát mluví pravdu. Osobnostní testy mi tedy dokážou poměrně jasně přiblížit, s jakým typem člověka jednám, a zda má předpoklady k úspěchu na dané pozici."

Uchazeč o práci projde test za přibližně sedm minut. Poté mu na email přijdou výsledky, jaký je osobnostní typ a jaký typ práce se pro něj nejvíce hodí. Výsledky jsou součástí jeho osobního profilu na Airjobs.cz a jsou přístupné personalistům. Vyplnění testu je pro uchazeče dobrovolné.

Výstupem z MBTI testu je 16 osobnostních typů, které kombinují osobnostní charakteristiky dle vnímání okolního prostředí (extraverze vs. introverze), získávání informací (smysly vs. intuice), zpracování informací (myšlení vs. cítění) a životního stylu (usuzování vs. vnímání). Uchazeč se tak dozví například to, zda je spíše tip umělce, analytika nebo diplomata, zda se hodí na vedoucí či spíše podřízenou pozici.

Vstup na test zde: https://www.airjobs.cz/web/candidate/poznej-sam-sebe


 
  

- PR -

Mějte reálná očekávání a nepřeceňujte síly!

IT Systems 1-2/2024V prvním letošním vydání IT Systems narazíte hned několikrát na téma umělé inteligence. Nezajímá nás ovšem, jak hezké obrázky už dokáže AI vygenerovat. Zabýváme se raději uplatněním AI v oblasti e-commerce a logistiky. Podíváme se také, jak AI mění zákaznické linky a jak dokáže zvýšit produktivitu zaměstnanců a zrychlit interní procesy.