facebook
Aktuality -> IT Projekty - 26. 11. 2019

Aircraft Industries zavedl novou hyperkonvergovanou infrastrukturu

Aircraft IndustriesVýrobní procesy ve společnosti Aircraft Industries, která je jediným českým výrobcem dopravních letadel, se mohou opřít o novou IT platformu, která je bezpečnější, rychlejší a přesnější. Kunovická společnost totiž zavedla novou hyperkonvergovanou infrastrukturu (HCI), která pokrývá tři redundantní datová centra a kromě dostatečné výkonnosti a kapacity vyřešila i odolnost vůči krizovým stavům v jednotlivých datových centrech.„Bezpečnostní schopnosti a kapacita naší předchozí IT infrastruktury byly značně omezené a bránily dalšímu růstu společnosti,“ shrnuje Pavel Struhár, vedoucí oddělení IT v Aircraft Industries. Nová platforma společnosti Aircraft Industries je proto založená na technologiích VMware vSphere 6.7 a VMware vSAN Enterprise, které pokrývají všechna tři redundantní datová centra. Kromě dostatečné výkonnosti a kapacity se tím vyřešila odolnost vůči krizovým stavům v jednotlivých datových centrech jako je požár, výpadek elektrické energie nebo povodeň, a to bez nutnosti vytvářet složité disaster recovery procesy.

Pavel Struhár
Pavel Struhár

Velkou výhodou nové hyperkonvergované infrastruktury je také možnost individualizace výkonnosti a zabezpečení dat dle typu důležitosti IT systémů a aplikací bez nutnosti složité rekonfigurace či dodatečných investic. Díky tomu může firma reagovat na aktuální či budoucí potřeby.

„Firmy často řeší potřebu modernizace zastaralého podnikového datového úložiště a datového centra. Úvahy by ale měly jít směrem ke skutečné digitalizaci – jak IT může podpořit obchodní činnost firmy,“ vysvětluje Eliška Jirovská, Country Manager společnosti VMware pro Českou republiku a Slovensko. „Společnost Aircraft Industries se vydala právě touto cestou a nyní je díky své digitální infrastruktuře připravena na budoucnost. A pro případ potřeby má možnost snadno navýšit kapacitu s minimálními investicemi.“

Společnost Aircraft Industries je jediným českým výrobcem dopravních letadel s více než osmdesátiletou tradicí. V současné době zaměstnává přes 1000 lidí. Hlavní obchodní činnost zahrnuje vývoj, výrobu a prodej dvou typů turbovrtulových letounů L 410, jejich servis a údržbu. Firma také provozuje malé soukromé mezinárodní letiště a střední leteckou školu.

 
  

- Inzerce -

Při testování nových vozů pomáhá Samsung Knox: příručka, navigace i určování polohy v jednom

SamsungBezpečnostní platforma Samsung Knox sehrála výraznou roli při představování Škody Karoq. Knox Configure a Knox Manage pomohly připravit stovky vozů pro dovozce a obchodníky.

  

- Inzerce -

Pozvánka na konferenci Infor Inspire Online – 21. dubna 2020

Společnost Infor srdečně zve na virtuální konferenci Infor Inspire Online, která se uskuteční 21. dubna 2020. Online konference je náhradou za událost Inspire London, jež se měla uskutečnit v konferenčním centru ExCel London, zrušenou v důsledku koronavirové epidemie začátkem března. V zájmu zdraví všech participujících proto organizujeme virtuální konferenci, na které představíme nejmodernější technologie a inovace z dílny Infor.