Aktuality -> IT Projekty - 19. 2. 2021 - Ing. LukᚠGrásgruber

Air France testuje digitální řešení pro ověřování testů na COVID-19

ICC AOKpassOd začátku pandemie koronaviru v roce 2020 se předpisy a povinnosti spojené s cestováním v průběhu čase stále mění. Pro většinu mezinárodních cest je nyní povinností každého cestujícího podstoupit a předložit negativní výsledky na onemocnění covid-19. Ověřování výsledků, často v papírové podobě, ale představuje především časovou zátěž. Společnost Air France se rozhodla otestovat digitální řešení v podobě mobilní aplikace ICC AOKpass. Cílem je zefektivnění pohybu cestujících na letišti a urychlení odbavení, tím pádem i výsledného času cestování.



ICC AOKpass je mobilní aplikace dostupná pro všechny chytré telefony, která cestujícím umožňuje bezpečně zaznamenávat výsledky testů na onemocnění covid-19, pokud jsou provedeny v partnerských laboratořích. Cestující tak namísto papírového výsledku testu předloží certifikát přímo v aplikaci. ICC AOKpass poskytuje bezpečné ověřování v souladu s předpisy cílové země cestujícího prostřednictvím sítě zabezpečené skrze technologii blockchain.

AOKpass

Čtyřtýdenní testování ICC AOKpass bude zahájen 11. března 2021 na všech letech společnosti Air France z letiště Charlese de Gaulle do Guadeloupe a Martiniku. Účast v testovacím programu bude dobrovolná. Cílem je zejména testování programu v reálných podmínkách a získání zpětné vazby od cestujících. Air France bude nasbírané zkušenost s dalšími leteckými společnostmi v alianci Skyteam, které testují další možná řešení pro digitalizaci zdravotních dokumentů.

„Zjednodušení celého procesu týkajícího se testování na onemocnění covid-19 a nutnosti předložení potřebné dokumentace je pro společnost Air France prioritou. Pilotní program AOKpass je plně v souladu s tímto rámcem. Jsme přesvědčeni, že změny, které v současné době všichni prožíváme, změní dlouhodobě způsob našeho cestování a jsme odhodláni podporovat všechny inovační projekty, které nám mohou pomoci tyto nové výzvy zvládnout,“ uvedla Catherine Villar, manažerka zákaznického centra Air France.

Foto: International SOS


 
  

- PR -

Začíná éra výkonných multigigabitových PoE přepínačů

Společnost Zyxel Networks oznámila uvedení nové produktové řady přepínačů XMG2230. Tuto řadu tvoří nejmodernější multigigabitové Layer 3 přístupové PoE přepínače XMG2230-28HP a XMG2230-52HP vyvinuté s důrazem na zjednodušení a optimalizaci sítí malých a středně velkých podniků. Nové přepínače poskytují špičkový výkon, vysokou kapacitu napájení přes ethernet a robustní design.

  

- PR -

MPSV zvyšuje kybernetickou odolnost

s VR řešením Company (Un)Hacked


Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) je ústředním orgánem státní správy. Kybernetická bezpečnost je pro MPSV zásadní, nebo všechny agendové systémy jsou součástí kritické infrastruktury a musí naplňovat požadavky kybernetického zákona. Odbor kybernetické bezpečnosti vedený Janem Mikuleckým spravuje rozsáhlou ICT infrastrukturu včetně kritických systémů resortu, stejně jako citlivá data milionů občanů – sociální dávky, zaměstnanost – a musí odolávat stále rostoucím hrozbám v digitálním prostoru.