facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Projekty - 6. 11. 2013

Metaldyne nasadí APS systém Asprova

Společnost Aimtec implementuje systém pro plánování a řízení výroby Asprova v moravském závodě firmy Metaldyne. Asprova vycházející z japonských principů bude řídit výrobu komponent pro automobilový průmysl, které jsou lisovány za studena a následně obráběny. Společnost hledala řešení, které by respektovalo dostupnost materiálu, plánovalo úzká místa a poskytovalo dlouhodobý plán. Současně vedení požadovalo vizualizaci stavu výroby, zlepšení připravenosti závodu na navýšení objemu výroby, rozšíření portfolia a synchronizování plánu výroby v Oslavanech a ve Zbýšově. Systém Asprova bude nasazen pro plánování všech částí výroby – dělení materiálu, mýdlování, lisování, tepelnou úpravu a CNC soustružení. Systém bude detailně plánovat na období 6 týdnů. Hlavním výstupem bude rozpis plánovaných operací pro každý plánovaný zdroj ve výrobě. Pro vytvoření plánu bude systém Asprova využívat data z podnikového systému ERP - XPPS.Asprova umožní ve společnosti Metaldyne zvýšit efektivitu výroby, poskytne vizualizaci plánu a aktuálního stavu, sníží operativu plánovače a zajistí maximální propustnost výroby při růstu obratu. Současně bude možno synchronizovat stupně výroby, jak v rámci jedné lokace, tak i mezi lokacemi navzájem či rychle přeplánovat v případě výpadku strojů nebo změny zákaznických požadavků a jednoduše plánovat testovací zakázky.

 
  

- Inzerce -

Pomocník pro soulad lidí s přírodou

Plejádu systémů ve firmě Sonnentor nahradil HELIOS Orange


Česko-rakouská firma Sonnentor, jejíž název v překladu z němčiny znamená „slunečná brána“, získala v posledních letech pozici na výsluní českého trhu s čaji a kvalitním kořením. Svůj raketový úspěch staví na výsledcích ekologického zemědělství.

  

- Inzerce -

Covid jako katalyzátor digitalizace a fenomén homeworkingu

IT Systems 1-2/2021V aktuálním vydání IT Systems jsme se zaměřili na odvětví, která v současné době prochází velmi turbulentním vývojem. Vím, že se to dnes dá říct prakticky o všech oblastech našeho života, ovšem retail, logistika a potravinářský průmysl jsou navíc názorným příkladem, proč je pandemie onemocnění covid označována za katalyzátor digitalizace desetiletí. Pokud totiž ještě někdo pochyboval o významu digitalizace, musel v loňském roce prozřít.