Adobe ohlašuje Flex 2 a Flash Player 9

Flash9_Flex2_626.jpgAdobe Systems ohlašuje dostupnost produktové řady Adobe Flex 2 a přehrávače Adobe Flash Player 9 a zavádí nový odstupňovaný licenční model, který usnadní vývojářům dostupnost vývojového prostředí Flex. Díky výkonným nástrojům Eclipse, postaveným na robustních datových službách, a zavedení bezplatné vývojové sady nástrojů Adobe Flex 2 Software Development Kit (SDK) mohou vývojáři vytvářet uživatelsky příjemné a efektivní internetové aplikace s bohatým grafickým obsahem.

Produktová řada Flex 2 poskytuje uživatelům integrovaný soubor nástrojů a technologií pro rychlý vývoj graficky bohatých a inovativních webových aplikací. S Flex 2 SDK a Flex Data Services 2 Express, produkčními licencemi pro jeden procesor poskytujícími výkonné datově orientované služby mají vývojáři po ruce bez licenčních poplatků vše, co potřebují k vývoji a nasazení internetových aplikací. Pokud potřebují vyšší produktivitu, mohou využívat integrované vývojové prostředí (IDE) Flex Builder 2, postavené na bázi Eclipse, které zahrnuje knihovnu vestavěných ovládacích prvků a služeb pro vývoj aplikací a návrh uživatelského rozhraní. S pomocí ještě výkonnější technologie Flex Data Services 2 mohou vývojáři vyvíjet náročné datové aplikace s možnostmi datové synchronizace a vzájemné spolupráce. Flash Player 9 navíc poskytuje bezpečnější, jednodušší a přitom robustnější klientské prostředí pro bohaté podnikové internetové aplikace. Flash Player 9 díky technologiím ActionScript 3.0 a novému ActionScript Virtual Machine (AVM) nabízí vývojářům s Flexem až desetkrát vyšší výkon.

 
  

- PR -

Doba si žádá víc než jen efektivitu, žádá předvídavost

Přelom starého a nového roku je obdobím, kdy se v IT Systems ještě více zahledíme do budoucnosti a ve spolupráci s předními experty na podnikové IT mapujeme aktuální trendy a předpokládaný vývoj v dalších letech. Proto je významnou součástí aktuálního vydání příloha Trendy ICT. Články zaměřené na očekávaný vývoj v roce 2026 ovšem najdete napříč celým vydáním.

  

- PR -

Veolia pomáhá obcím v boji se suchem

a díky systému GIST Aplikace dokáže také lépe čelit povodním


Společnost Veolia pracuje již řadu let na projektu řízení propojených vodovodních soustav v Česku. Její systém chytrých dispečinků umožňuje obcím redistribuci upravené vody do lokalit s akutním nedostatkem. Jde o příklad projektu, který pomáhá bojovat s klimatickou změnou na regionální úrovni. Součástí softwarového řešení chytrých dispečinků je také Povodňový informační systém vyvinutý ve spolupráci společností Středočeské vodárny a GIST Consulting. Povodňový informační systém funguje jako modul platformy GIST Aplikace.