facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 16. 4. 2024 - Ing. Lukáš Grásgruber

Acronis vylepšuje Cyber Protect Cloud o AI skriptování, monitoring EDR a integraci s AWS

Acronis přidal do své MSP platformy Acronis Cyber Protect Cloud několik nových funkcí, včetně AI skriptová­ní, monitoringu EDR z partnerské úrovně, a možnost integrace s AWS a MS Entra. Díky těmto vylepšením budou moci poskytovatelé řízených služeb spravovat a chránit IT infrastruktury svých zákazníků před kybernetickými hrozbami opět o něco efektivněji.K nejdůležitějším aktuálním vylepšením platformy Acronis Cyber Protect Cloud patří:

  • AI skriptování v rámci Advanced Management – Automatizuje operace v systémech Windows a macOS s pomocí generativní umělé inteligence (AI). Tato funkce s pomocí OpenAI zjednodušuje tvorbu skriptů a umožňuje vytvářet komplexní úkoly jako instalace, konfigurace a bezpečnostní opatření rychleji a bez chyb.
  • Přímé zálohování do Amazon S3 a Wasabi v rámci Advanced Backup – Možnost přímého zálohování do úložišť Amazon S3 a Wasabi bez nutnosti správy přídavného softwa­ru, což zjednodušuje zálohovací procesy, redukuje provozní komplexnost a náklady pro partnery a koncové zákazníky.
  • Integrace s MS Entra ID – Partneři nyní mohou využívat přihlašování singl-sign-on (SSO) a automatizovaný uživatelský provisioning pro Acronis Cyber Protect Cloud prostřednictvím cloudové identity a služby pro správu přístupu Microsoft Entra ID. Ta zjednodušuje řízení přístupu, zvyšuje úroveň bezpečnosti minimalizací rizik vyplývajících z použití hesel, a celkově zefektivňuje procesy.
  • Monitoring EDR incidentů z partnerské úrovně v Advanced Security + EDR – Usnadňuje partnerům správu incidentů s využitím služby Advanced Security + EDR napříč jejich zákaznickou základnou. Nové rozhraní pro správu incidentů na partnerské úrovni umožňuje administrátorům spravovat incidenty pro všechny klienty bez potřeby přepínat mezi jednotlivými pohledy.

Štěpán Bínek„Acronis se snaží neustále reagovat na aktuální výzvy tak, aby vždy mohl nabídnout svým MSP partnerům nejefektivnější nástroje, a březnová aktualizace byla v tomto ohledu velmi bohatá,“ řekl Štěpán Bínek, manažer prodeje cloudových řešení Acronis ve společnosti ZEBRA SYSTEMS. „Podtrhuje tak skutečnost, že Acronis Cyber Protect Cloud je nyní jednou z nejucelenějších platforem kybernetické ochrany na trhu, kterou lze snadno integrovat téměř s jakoukoliv IT infrastrukturou.“


 
  

- PR -

Wittmann zálohuje a chrání svá data s Acronis Cyber Protect Cloud

Skupina WITTMANN Group se sídlem ve Vídni působí na celém světě. Prostřednictvím 10 výrobních závodů v 6 zemích a 37 poboček je zastoupena na všech důležitých světových trzích plastikářského průmyslu.

  

- PR -

Chytřejší sítě, bezpečnější firewally

Role AI ve firewallech a cloudové platformě Nebula od Zyxel Networks


V poslední době se neustále mlu­ví o umělé inteligenci a o tom, jak všechno změní. Ve spo­leč­nos­ti Zyxel Networks jsme toho názoru, že ačkoliv umělá inte­li­gen­ce bude nepochybně hrát stále větší roli, nepředstavuje vlastně úplnou novinku. Umě­lou inteligenci (AI) a strojové učení (ML) totiž naše platforma Nebula pro správu sítí v cloudu používá už nějakou dobu.