facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 18. 5. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Acronis integruje ochranu koncových bodů se zálohovacím řešením

Společnost Acronis oznámila dostupnost integrovaného nástroje Advanced Security + Endpoint Detection & Response (EDR) pro MSP platformu Acronis Cyber Protect Cloud. S novými funkcemi, jako je např. analýza útoků postavená na umělé inteligenci, zjednodušuje Acronis EDR práci bezpečnostních specialistů a správců IT. Pro poskytovatele IT služeb (MSP) to znamená snazší nasazení uceleného, integrovaného řešení kybernetické bezpečnosti a ochrany dat. MSP díky novému integrovanému řešení mohou rychle analyzovat a řešit bezpečnostní incidenty, minimalizovat dobu provozních výpadků a udržovat obchodní kontinuitu svých zákazníků.Stále více organizací se obrací na poskytovatele MSP služeb, aby jim zajistili spolehlivé zálohování a bezpečnost. Ochrana koncových zařízení by přitom neměla být komplikovaná či nákladná, avšak spousta současných MSP nástrojů vyžaduje kombinaci více produktů pro úplnou ochranu. Acronis EDR pomáhá uvedený problém řešit a je vhodný pro organizace, které hledají integrovaná bezpečnostní řešení.

EDR řešení v rámci platformy Acronis Cyber Protect Cloud mimo jiné zajišťuje:

  • Schopnost rychle a snadno analyzovat a prioritizovat bezpečnostní incidenty.
  • Integrované funkce kybernetické bezpečnosti, zálohování a obnovy. Acronis EDR nabízí širokou škálu možností obnovy, které využívají výhody integrace nástrojů zálohování, správy koncových zařízení a zabezpečení koncových bodů v rámci platformy Acronis Cyber Protect.
  • Komplexní nástroj kybernetické ochrany, který mohou MSP snadno nasadit, spravovat a škálovat.

„Současná EDR řešení jsou často vnímána jako velmi komplexní, a tudíž i velmi nákladný nástroj,“ řekl Štěpán Bínek, manažer prodeje cloudových řešení Acronis ve společnosti ZEBRA SYSTEMS. „Acronis tuto představu boří tím, že přidává ucelený nástroj EDR do své MSP platformy, což umožňuje poskytovatelům služeb nabízet high-end služby za velmi konkurenceschopné ceny svým koncovým zákazníkům, a to i z řad SMB společností.“


 
  

- Inzerce -

Synology Surveillance Station

SynologyZařízení typu NAS jsou skvělým řešením pro ukládání a zpracování záznamů z IP kamer. Proto společnost Synology, která je lídrem v oblasti NAS zařízení, dlouhodobě rozvíjí systém Surveillance Station, jenž nabízí nákladově velmi efektivní řešení pro videodohled. Jde o spolehlivé, komplexní a přitom velmi intuitivní dohledové řešení s výkonnými a inteligentními nástroji pro sledování, správu a analýzu videa.

  

- Inzerce -

Důvody pro přechod do cloudu: flexibilita, bezpečnost, aktuální funkce, finanční úspory

SeyforPodle reprezentativního průzkumu společnosti Seyfor až 62 % českých firem aktivně nevyužívá cloudové služby. IT odborníci přitom předpovídají, že budoucnost firemní IT infrastruktury bude založena právě na nich.