facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 24. 11. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

Acronis Cyber Protect Cloud nově nabízí nástroje automatizace a strojové inteligence

Acronis, představil důležité vylepše­ní své platformy Acronis Cyber Protect Cloud ve formě nových automatizačních nástrojů v modulu Advanced Automation a prvků strojové inteligence (MI) v rámci modulu Advanced Management. Tato rozšíření pomohou poskytovatelům MSP služeb, pro které je Acronis Cyber Protect Cloud primárně určen, zjednodušit svou práci, eliminovat rutinní práce a zaměřit se na aktivity přinášející vyšší hodnotu.76 % IT správců dnes bojuje s tím, že nemají potřebný přehled o svých aplikacích a zařízeních. Pro MSP poskytovatele je ale mít přehled o zákaznické infrastruktuře naprosto klíčové, aby dokázali zabránit neplánovaným výpadkům a identifikovat a řešit vzniklé problémy. Protože výpadky provozu jsou velmi nákladné, jejich zákazníci od nich očekávají rychlou reakci a plnění poměrně náročných SLA požadavků.

S vylepšeným balíčkem nástrojů Advanced Automation získají MSP poskytovatelé vyšší úroveň automatizace s možností integrovat zákaznické back-office funkce se službami Acronis. Nové funkce například zahrnují automatizaci vyúčtování služeb, sledování a reportování SLA, podporu ticketovacího systému, automatizované určování účtovatelného a neúčtovatelného času, reportování provozní výkonnosti a ziskovosti, centralizované řízení z konzole Acronis a další.

S aktualizací balíčku Advanced Management, který následuje krátce po uvedení nové verze Acronis Cyber Scripting, mají nyní MSP přístup k ucelenému, proaktivnímu řešení pro správu koncových bodů, jež nabízí:

  • Vzdálený monitoring k automatizované detekci anomálií postavený na strojové inteligenci
  • Spolehlivý patch management s automatickou zálohou v případě neúspěšné aplikace záplaty
  • Vylepšení Remote Desktop umožňující přístup i přes pomalé sítě a s podporou pro platformy MacOS a Linux
  • Inovované zabezpečení vzdáleného přístupu a nástroje Cyber Scripting díky dvoufaktorové autentizaci a novému protokolu využívajícímu dvoucestné šifrování AES.

Tyto nové funkce spolupracují s dalšími nástroji v rámci platformy Acronis Cyber Protect Cloud, která poskytuje ucelenou ochranu s využitím bezpečnostních, zálohovacích a disaster recovery produktů.

Také nové funkce Advanced Automation dosahují maximální účinnosti v kombinaci s dalšími řešeními Acronis podporujícími automatizaci firemních procesů.

Nové nástroje a funkce začne společnost Acronis nabízet v rámci prosincové aktualizace a oba produkty pro automatizaci a strojovou inteligenci budou plně dostupné v prvním čtvrtletí 2023.


 
  

- Inzerce -

Pravá digitalizace není jen elektronizace „papírových“ procesů

IT Systems 11/2023V aktuálním vydání IT Systems se zabýváme digitální transformací odvětví, která se bezprostředně týkají každého z nás. Všichni můžeme takříkajíc z první ruky zhodnotit, jak digitalizace mění bankovnictví, pojišťovnictví, státní správu a veřejný sektor. A vidíme, jak rozdílným tempem uvedená odvětví v digitalizaci postupují.

  

- Inzerce -

Phishingové e-maily jsou věrohodnější než kdy dříve. Co s tím?

Phishing není žádnou novinkou. Tato taktika sociálního inženýr­ství se mezi nástroji útočníků objevuje již desítky let a podle nejnovějších výzkumů si udržuje první příčku mezi způsoby doru­čo­vá­ní ransomwaru. O efektivitě phishingu přitom existuje mnoho exaktně doložených údajů.