- Přehledy IS
- APS (20)
- BPM - procesní řízení (23)
- Cloud computing (IaaS) (10)
- Cloud computing (SaaS) (32)
- CRM (52)
- DMS/ECM - správa dokumentů (20)
- EAM (17)
- Ekonomické systémy (68)
- ERP (76)
- HRM (28)
- ITSM (6)
- MES (34)
- Řízení výroby (36)
- WMS (29)
- Dodavatelé IT služeb a řešení
- Datová centra (25)
- Dodavatelé CAD/CAM/PLM/BIM... (41)
- Dodavatelé CRM (38)
- Dodavatelé DW-BI (50)
- Dodavatelé ERP (68)
- Informační bezpečnost (50)
- IT řešení pro logistiku (45)
- IT řešení pro stavebnictví (26)
- Řešení pro veřejný a státní sektor (27)


















![]() | Přihlaste se k odběru zpravodaje SystemNEWS na LinkedIn, který každý týden přináší výběr článků z oblasti podnikové informatiky | |
![]() | ||
AAS Automotive modernizuje řízení interní logistiky
Společnost AAS Automotive vyrábějící střešní nosiče a další exteriérové a interiérové hliníkové díly do aut zavádí systém DCIx pro řízení interní logistiky. Systém DCIxWMS od firmy AIMTEC bude evidovat veškeré pohyby s materiálem a hotovými výrobky za prokazatelného dodržování pravidel FIFO a bude také podporovat procesy s vratnými obaly a kooperace.


Hlavními důvody pro zavedení systému DCIx je splnění zákaznických požadavků na prokazatelné řízení materiálových toků, kontrola doby expirace skladovaných materiálů, kontrola pravidel FIFO při výdeji materiálu a při expedici, detailní evidence skladových zásob přes jednotlivé manipulační jednotky a jasná historie pohybů (transakcí) pro každou manipulační jednotku.Systém DCIxWMS bude zároveň podporovat procesy s kooperanty, kterým firma AAS Automotive posílá rozpracované výrobky k povrchové úpravě a následně je přijímá zpět. DCIxWMS zabezpečuje správnou expedici i příjem od kooperačních firem.
Dalším z cílů implementace nového systému je zajištění evidence obalového konta. Firma AAS Automotive pracuje jak s vlastními, tak i zákaznickými obaly. U zákaznických obalů je potřeba zajistit eliminaci pokut od zákazníka za nevrácený obal. U vlastních obalů je nutné sledovat pohyby mezi AAS a kooperanty a snížit ztráty v oběhu.
Projekt implementace nového systému pro řízení interní logistiky byl zahájen v lednu 2017 a do produktivního provozu bude spuštěn v květnu tohoto roku. Systém DCIx bude integrován s informačním systémem HELIOS Orange. V dalších fázích plánuje firma AAS Automotive zavést řešení i pro sběr dat z výroby (MES), řízení kvality (QMS), podporu komunikace s dodavateli (Portal) a zajištění expedice v režimu Just-in-Time (JIT).
„Společnost AIMTEC jsme si vybrali zejména pro její reference ze segmentu automobilového průmyslu. Očekáváme od projektu mimo jiné předání zkušeností z předchozích implementací a konfigurovatelnost systému DCIx podle našich požadavků. Dalším důvodem spolupráce je možnost rozšíření do dalších oblastí, jako je výroba a kvalita,“ vysvětluje Renata Hurdálková, vedoucí logistiky AAS Automotive.
Po implementaci systému DCIx ve skladech je v plánu jeho rozšíření i do oblasti výroby pro sběr dat ze strojů a montážních pracovišť Cílem bude sledovat efektivitu výroby (OEE) a zajištění zpětné sledovatelnosti (traceability). Pro zvýšení kvality v oblastech vstupní kontroly a výroby je plánována implementace modulu QMS, který umožňuje definovat pravidla kvality a kontrolní plány nebo evidovat reklamace, a na základě těchto dat tvořit například reporty hodnocení dodavatelů. Spolupráce bude pokračovat rozšířením systému DCIx o modul JIT pro zpracování odvolávek a řízení expedice zákazníkům v režimu Just-In-Time. Následně je plánována implementace DCIx u dodavatelů, kdy společnost AAS bude vystavovat své objednávky na modul Portal a dodavatelé zde budou objednávky potvrzovat, tisknout štítky na základě požadavků AAS Automotive a odesílat ASN.
Formulář pro přidání akce
2.9. | Microsoft & Veeam Security Roadshow – Praha |
16.9. | Microsoft & Veeam Security Roadshow – Bratislava... |
23.9. | IT konference: Arrow Forum 2025 |
29.9. | The Massive IoT Conference |