Aktuality -> Hardware - 21. 12. 2012

27palcový AMVA monitor Philips s webkamerou

Společnost MMD Monitors & Displays představila nový 27“ AMVA monitor Philips 271P4QPJKEB. Nový model má zabudovanou webkameru i mikrofon, díky nimž se lze snadněji spojit a spolupracovat s kolegy a klienty prostřednictvím videokonferencí. Pokročilá technologie zobrazování poskytuje vysoký kontrast a zajišťuje zářivé barvy. Monitor využijete při práci se standardními kancelářskými programy, jeho vlastnosti ale oceníte také při grafických pracích nebo během upravování fotografií. Základna monitoru s výškově nastavitelným stojanem o 150mm a funkcí PIVOT umožňuje přizpůsobit si umístění monitoru přesně podle individuálních požadavků každého uživatele. Vedle rozhraní HDMI pro univerzální digitální připojení nabízí monitor Philips 271P4QPJKEB také DisplayPort. Samozřejmostí jsou vstupy signálu DVI-D a VGA.



 
  

- PR -

Veolia pomáhá obcím v boji se suchem

a díky systému GIST Aplikace dokáže také lépe čelit povodním


Společnost Veolia pracuje již řadu let na projektu řízení propojených vodovodních soustav v Česku. Její systém chytrých dispečinků umožňuje obcím redistribuci upravené vody do lokalit s akutním nedostatkem. Jde o příklad projektu, který pomáhá bojovat s klimatickou změnou na regionální úrovni. Součástí softwarového řešení chytrých dispečinků je také Povodňový informační systém vyvinutý ve spolupráci společností Středočeské vodárny a GIST Consulting. Povodňový informační systém funguje jako modul platformy GIST Aplikace.

  

- PR -

Doba si žádá víc než jen efektivitu, žádá předvídavost

Přelom starého a nového roku je obdobím, kdy se v IT Systems ještě více zahledíme do budoucnosti a ve spolupráci s předními experty na podnikové IT mapujeme aktuální trendy a předpokládaný vývoj v dalších letech. Proto je významnou součástí aktuálního vydání příloha Trendy ICT. Články zaměřené na očekávaný vývoj v roce 2026 ovšem najdete napříč celým vydáním.