facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 7. 8. 2006

160 GB na jednu plotnu

WD_Caviar_SATA_632.jpgSpolečnost Western Digital oznámila, že zahájila sériovou výrobu nové generace 3,5palcových pevných disků pro osobní počítače řady WD Caviar Serial ATA (SATA), postavených na technologii 160 GB na plotnu s využitím hlav navržených a vyráběných společností WD. Nová produktová řada využívá technologie „ramp load“ (tiché zastavování a rozbíhání disku).

Ramp load je ověřená technologie u pevných disků pro přenosné počítače. Parkuje záznamovou hlavu, když je pevný disk v nečinnosti, vypnutý a při roztáčení. Tím se maximalizuje diskový prostor, zvyšuje se odolnost proti nárazu a snižuje spotřeba energie, což vede k nižší provozní teplotě a vyšší dlouhodobé spolehlivosti. Řada pevných disků WD Caviar o průměru 3,5 palce přináší vysoký výkon s rychlostí otáčení 7 200 ot./min, přenosovou rychlostí 300 MB/s, velikostí vyrovnávací paměti až 16MB a technologií přirozeného řazení příkazů (NCQ), v kapacitách od 40GB do 500GB, s nízkou provozní teplotou a tichým provozem.

 
  

- PR -

Modernizace IS je příležitost přehodnotit způsob práce

IT Systems 4/2025V aktuálním vydání IT Systems bych chtěl upozornit především na přílohu věnovanou kybernetické bezpečnosti. Jde o problematiku, které se věnujeme prakticky v každém vydání. Neustále se totiž vyvíjí a rozšiřuje. Tematická příloha Cyber Security je příležitostí podívat se podrobněji, jakým kybernetickým hrozbám dnes musíme čelit a jak se před nimi můžeme chránit. Kromě kybernetické bezpečnosti jsme se zaměřili také na digitalizaci průmyslu.

  

- PR -

iQsub Technologies díky Odoo zefektivnilo výrobu a řízení firmy

Česká společnost iQsub Technologies se specializuje na vývoj a výrobu špičkového potápěčského vybavení, včetně dýchacích přístrojů a odolných pouzder pro kamery GoPro do extrémních podmínek. Se zákazníky po celém světě a nejvyššími požadavky na kvalitu a spolehlivost potřebovala moderní a efektivní řízení svých firemních procesů.