Virtuální datové centrum Českých Radiokomunikací

Společnost Dimension Data byla vybrána jako hlavní architekt a dodavatel pro vybudování virtuálního datového centra společnosti České Radiokomunikace. Virtuální datové centrum bude sloužit ke komerčnímu využití externími subjekty při poskytování služeb Infrastructure as a Service (IaaS). Virtuální datové centrum je vybudováno na bázi architektury vBlock – infrastrukturálního balíčku, který vznikl jako společný výstup globálního aliančního uskupení Virtual Computing Environment (VCE) společností Cisco, EMC a VMware. České Radiokomunikace, jako provozovatel a poskytovatel služeb datového centra, zajistí parametry prostředí datacentra z hlediska napájení a chlazení, internetovou a WAN konektivitu a bezpečné externí připojení k infrastruktuře virtuálního datového centra.



Společnost Dimension Data vytvořila vstupní technologické analýzy a provedla instalaci a konfiguraci technologických celků. Řídila testovací procedury a následné uvedení řešení do rutinního provozu.

 

Serverové prostředí je vybudováno pomocí serverové technologie Cisco Unified Computing System (UCS) a spravováno pomocí Cisco UCS Manager. Služby ukládání a zálohování dat jsou provozovány na produktech CLARiiON a Legato NetWorker společnosti EMC. Virtualizační vrstvu tvoří produkty VMware z edice VMware Virtual Infrastructure 4.

 

Infrastruktura datového centra bude Českými Radiokomunikacemi poskytována formou služby, jejíž parametry budou garantovány na základě SLA smluv. Pro potenciální klienty je vytvořen katalog s podrobnou nabídkou služeb, které dokáží České Radiokomunikace poskytovat až v garantovaném režimu dostupnosti 24x7x365.


 
  

- PR -

Konec pálení tokenů, trh tlačí na návratnost

BIQ Group spouští AI hub a jeho tým letos rozšíří na dvojnásobek


Slabý datový základ je příčinou pomalého růstu a nízké efektivity firem, a to navzdory implementaci AI. To má zásadní vliv i na návratnost AI projektů, podle studie State of AI in Business od MIT jich přitom selže až 95 %. Technologická skupina BIQ Group reaguje na tento stav spuštěním AI hubu, který pomáhá stavět datový základ a zavádět umělou inteligenci napříč organizací. K tomu využívá zaběhnuté ekosystémy Microsoft, SAP, Kentico či Atlassian. Tým nyní čítá 11 lidí a letos plánuje vyrůst na dvojnásobek. Aktuálně se podílí na projektech pro společnosti DPD SK, Veacom či GTS Alive.

  

- PR -

MSP služby N-able chrání KOVHRON

před kybernetickými riziky


Společnost KOVHRON je strojírenská firma ze Slovenska, která působí na trhu již více než 23 let. Specializuje se na výrobu různých plechových komponent pro široké spektrum odvětví. Její výrobky nacházejí uplatnění například v elektrotechnickém průmyslu, ve fotovoltaice, při výrobě rozvaděčů, startérů nebo ohřívačů kapalin.