facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 9. 4. 2021 - Zdeněk Gric

Sophos představil skenování zranitelností kontejnerů

V průběhu minulého roku byla rostoucí poptávka po cloudových službách důvodem pro zrychlení migrace do cloudu u mnoha IT a bezpečnostních týmů. Již v počátečních fázích přesunu operací do cloudu však IT týmy zjišťují, že je potřeba přijmout strategii efektivnějšího a bezpečnějšího přesunu aplikací s využitím principů DevOps, serverless přístupu a technologie kontejnerů. S cílem urychlit migraci do cloudu při současném udržení nejvyšší možné míry zabezpečení, zpřístupnil nyní Sophos v rámci svého Sophos Cloud Optix pokročilou správu cloudového zabezpečení pro podniky všech velikostí a v různých fázích adopce cloudu.Sophos Cloud Optix je SECaaS cloudová platforma nové generace, která s využitím umělé inteligence poskytuje nepřetržitý bezpečnostní monitoring, kontrolu dodržování předpisů, analytiku a nápravná opatření napříč multi-cloudovým prostředím.

Nově je nyní platforma Sophos Cloud Optix rozšířena o skenování obrazů kontejnerů a nabízí:

  • Viditelnost kontejneru v prostředích s více cloudy 
  • Skenování zranitelností a identifikaci zranitelných míst operačního systému v bitových kopiích kontejnerů 
  • Automatickou identifikaci oprav pro nezabezpečené obrazy kontejneru

Více o novinkách na poli kontejnerů a jejich bezpečnosti naleznete v článku Riche Becketta na tomto odkazu.


 
  

- Inzerce -

Creo Parametric – představení klíčových funkcí

Porovnejte je s vaším CAD řešením


Creo Parametric je jedním z nejpropracovanějších CAD řešení, která využívají nejúspěšnější firmy po celém světě. Autorem tohoto řešení je firma PTC, která již desítky let udává trendy ve vývoji a směřování CAD technologií. V následujících řádcích se vám pokusím představit některé klíčové funkce, které jsou součástí balíku Creo Design Essentials.

  

- Inzerce -

Česká IT společnost ALEF posiluje v Rumunsku partnerství s F5

ALEFČeská společnost ALEF, jeden z největších dodavatelů informačních technologií v České republice a na několika dalších evropských trzích, se stala distributorem společnosti F5 a jejích bezpečnostních řešení pro Rumunsko. Posiluje se tak více než devítiletý vztah mezi oběma firmami na Slovensku, v Maďarsku a České republice.

Helios
- inzerce -