eWay System
facebook LinkedIN LinkedIN - follow

JBoss pro vývoj aplikací v cloudu

Servodata uvádí na český trh novou verzi řešení JBoss Enterprise Application Platform 6, která pomáhá urychlit vývoj aplikací, zkrátit dobu potřebnou k jejich uvedení na trh a snížit související náklady. Mezi nové vlastnosti patří především inovovaná architektura, zaměřená na cloudové služby, vylepšené možnosti řízení a zvýšená použitelnost řešení. JBoss Enterprise Application Platform 6 poskytuje vývojářům vysoce výkonné prostředí pro vývoj a zavádění aplikací v cloudu, při respektování otevřených průmyslových standardů.Mezi hlavní nové vlastnosti patří: 

  • Zaměření na cloud – V nové architektuře jsou podporovány veřejné i soukromé cloudy a vývojáři i podniky díky tomu získávají jistotu, že dnes vytvořené aplikace budou i za dlouhou dobu splňovat jejich rostoucí nároky.
  • Modularita – Modulární sada služeb je dynamicky alokována podle potřeb aplikace a pomáhá předcházet problémům spojeným se staršími architekturami aplikačních serverů.
  • Flexibilní ovladatelnost – Vývojáři mohou nyní programově řídit aplikace a automatizovat procesy jejich zavádění při použití vlastních nástrojů pro řízení, včetně privátních cloudů. Mohou se tak zaměřit především na vývoj nových funkcí namísto investic do podpory existujících aplikací.
  • Optimalizace pro vícejádrové a virtuální systémy pomáhá s lepším využitím dostupných zdrojů a rychlejším startem aplikací.
  • Vylepšené middleware komponenty zajišťují vyšší integraci s dalšími vývojářskými nástroji, jako je Maven, Hudson a projekty Arquillian či Hibernate.
  • Podpora Java EE 6 a dalších populárních frameworků a nástrojů jako jsou Spring, Struts či Google Web Toolkit.

 
  

- Inzerce -

Jak zastavit ransomware? Správnou ochranou koncových bodů

SophosPolovina IT manažerů uvádí, že byli v loňském roce napadeni ransomwarem. Ve třech případech ze čtyř se přitom útočníkům podařilo zašifrovat data. Průměrné globální náklady na nápravu těchto škod přesáhly 16 milionů korun, vyplývá z průzkumu společnosti Sophos mezi 5000 IT manažery ve 26 zemích. Jak nejlépe chránit koncové body před ransomwarem?

  

- Inzerce -

Data je třeba chránit. Jak bude vypadat jejich ukládání v roce 2021?

SeagateObjem dat na Zemi nekontrolovatelně roste. Podle průzkumu společnosti IDC pro firmu Seagate zaznamenají podniky v příštím roce nárůst objemu generovaných dat o 42 %.