facebook LinkedIN LinkedIN - follow

iPodnik: Kdo clouduje, ten jede

-PR-

iPodnikKaždým dnem, více než kdy jindy, vyniká, že firmy, které jsou schopné fungovat online a skladují svá data v cloudových úložištích, fungují mnohem flexibilněji než ty, které spoléhají na fyzický hardware a papírové složky.


Bez IT – alespoň základního – firmy nemůžou fungovat už více jak dvě desetiletí. Pomalu ale jistě už začíná platit, že nepřežijí ani bez cloudových služeb, které jim umožní přístup ke všem datům odkudkoliv a kdykoliv. Proto v iPodniku usilujeme o to, abychom každé, i sebemenší, firmě dali možnost získat moderní online zázemí.

Kromě přístupu k datům je přechod na cloudové řešení výhodný i po ekonomické stránce. Ušetříte nejen na hardwaru, ale i na různých licencích, které byste jinak museli platit jako zvláštní položky.

Budoucnost je v oblacích

Nemusíme věštit z koule, abychom mohli tvrdit, že rozsah práce, která se ve firmách odbavuje online, bude stále narůstat. Ne každému se to musí zamlouvat. Ale ti, co chtějí udržet krok s dobou, nakonec cloudové řešení nasadí, tak jako se to stalo za posledních deset let u více než dvou tisíc zákazníků iPodniku.

Veškerý chod vaší firmy můžete schovat za pár ikonek na vaší ploše. iPodnik je online prostor, kde můžete odkudkoliv vyřídit veškerou svou práci. Provozujeme služby, které dohromady dávají vše, co potřebujete od plnohodnotné online kanceláře. Získáte tak online pracoviště, které není vázané na čas ani prostor, můžete jej sdílet s celým svým týmem a pracovat v něm společně.

Služby iPodniku lze zkombinovat do balíčků na míru každé společnosti podle toho, jaké jsou její potřeby. Vypracování řešení na míru poskytujeme nezávazně po vyplnění formuláře na našem webu.

Technická podpora iPodniku je k dispozici 24/7, aby se k nám dovolala ranní ptáčata i noční sovy a abyste si mohli svůj pracovní čas zorganizovat podle sebe beze strachu o to, zda se zrovna na podporu dovoláte.

A jaké služby vám může nabídnout online kancelář od iPodniku?
A jaké služby vám může nabídnout online kancelář od iPodniku?

Online ekonomický systém: pravá ruka (nejen) účetního

Cloud se postará o to, že se už nemusíte vracet do kanceláře jen proto, že jste například zapomněli odeslat jednu fakturu. Online ekonomický systém se postará o to, že budete mít všechna data o firmě na jednotném místě, do kterého se můžete přihlásit klidně ze smartphonu při cestě vlakem. Onu neodeslanou fakturu najdete během několika sekund.

V rámci iPodniku je hostován ekonomický systém Pohoda ve všech jeho verzích a variantách stejně jako jiné aplikace běžící na platformě Windows. Díky tomu se dostanete jak fakturám, tak i k ostatním agendám Pohody jako jsou sklady, mzdy, personalistika, daně, banka a další.

iPodnik denně zálohuje vaše data, tudíž se nemusíte obávat, že byste o ně přišli. Dokonce ani kdybyste přišli o zařízení, ze kterého se připojujete, stačí jej vyměnit a můžete pracovat dále. Tyto zálohy jsou dostupné až 90 dní zpětně.

Power BI

Power BI pracuje se všemi daty, které jste zadali do ekonomického systému. Na jejich základě je schopen automaticky generovat reporty s parametry, které si sami nastavíte. Zjistěte, která z vašich poboček si vede nejlépe nebo třeba kde jsou vaše největší náklady. Kdyby ve firmě cokoliv nefungovalo tak, jak má, dozvíte se to včas na to, abyste předešli nepříjemnostem.

Reporty už nikdy nebudete muset zpracovávat ručně. Roky jste data zadávali do systému a nyní začnou pracovat pro vás. Výsledky jsou zobrazovány nejen v počítači, ale i na tabletu a mobilním telefonu. Okamžitě tak zjistíte, jak jste na tom s cash-flow nebo s hospodářským výsledkem vaší firmy.

Microsoft 365

Tak, jako Pohoda řeší data o toku zboží a Power BI je analyzuje, tak Microsoft 365 zastřešuje vše, co se točí kolem komunikace ve vaší firmě. Pokud jste si pod pojmem 365 představovali Word a Excel, nejspíš jste teď překvapeni, protože 365 je sada služeb, a Word i Excel jsou jen špičkou ledovce. Jsou to dvě z desítek aplikací, které můžete v rámci Microsoft 365 využívat. S čím vším vám tedy tato sada služeb pomůže?

Office 365

Microsoft Teams

V této privátní sociální síti vyřešíte veškerou týmovou komunikaci týkající se firmy.

Setkávání týmu prospívá zdravému fungování projektů, a proto vám Microsoft Teams umožňuje uspořádat týmovou poradu, i když se nelze sejít osobně.

Konferenční hovory byly dříve neobvyklé, teď jsou na denním pořádku. Teams umožňuje organizovat jak krátké osobní schůzky a porady, tak i živé vysílání pro desetitisícové publikum.

V rámci konverzací si lze sdílet soubory nebo společně pracovat na dokumentech ve více lidech v reálném čase. Pokud potřebujete kterýkoliv dokument zpětně dohledat, stačí si zobrazit verze sdílených souborů.

Planner (úkoly)

Abyste měli přehled o tom, kdo má co na starosti a v jakém stadiu jsou jednotlivé úkoly, je vám k dispozici aplikace Planner. Úkoly členů týmu jsou přesně rozlišeny, abyste se v nich rychle zorientovali a abyste měli přehled o tom, jak je kdo vytížený.

Kalendář

Kalendář je místem, kde si zorganizujete čas, naplánujete své aktivity a také zarezervujete jednací místnosti. Zde se také můžete přesvědčit o tom, zda má váš kolega v danou hodinu volno na schůzku – bez toho, abyste si kvůli tomu museli volat.

Směny

Kromě úkolů si přes Office 365 rozplánujete také směny. Stejnojmenná aplikace obsahuje individuální plán, ve kterém jsou k nahlédnutí všechny směny s možností si je například prohodit.

Víc než e-mail

Pro práci s e-maily lze využít šablony, kategorie, automatické třídění, workflow, pravidla a rychlé akce a propojit e-mail s Teams. Do adresáře si uložíte kolegy napříč celou firmou, abyste pak nemuseli složitě vypisovat celé adresy. V adresáři můžete také vytvořit zkratky, pod které zahrnete vybraný tým. Sdílené e-maily a distribuční skupiny jsou zdarma.

Proč cloud?

Protože mít cloud znamená mít celou kancelář v kapse a šetřit u toho peníze i stovky metrů čtverečních lesů. Nově se rodící firmy už budou pracovat s cloudem automaticky a není důvod, proč by s nimi už stávající společnosti neměly držet krok. Proto v rámci iPodniku poskytujeme hosting služeb, které vám umožní přesunout chod celé vaší firmy do cloudu.

Odpoutejte se od fyzických kanceláří a umožněte vaší firmě i týmu, který ji pohání, fungovat nezávisle na čase a prostoru.

Pojďme spojit síly s cloudem. K úspěchu totiž neproplují ti, co budou čekat na příznivý vítr, ale ti, kteří umí správně nastavit plachty.

Ing. Petr Pilin Ing. Petr Pilin
Autorem článku je Ing. Petr Pilin, jednatel společnosti iPodnik cloud s.r.o.