facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Cloud je pro CIO manažery téma č. 1

Sedm z deseti pracovníků s rozhodovacími pravomocemi v oblasti IT považuje cloud computing ve svém oboru za klíčové téma. To je rozdíl oproti roku 2011, kdy za hlavní náplň své práce považovala IT oddělení hlavně změnové procesy a rozvoj, přičemž cloud computing přitom uvedl jen každý čtvrtý odborník. To je výsledek výroční studie „CIO Barometer 2012“, kterou realizovala společnost CSC, globální poskytovatel technologických řešení a služeb. Dotázáno bylo celkem 332 CIO ředitelů a IT manažerů z evropských i amerických firem.



Průkopníkem cloudových technologií jsou Spojené státy, kde koncept cloud computingu považuje za důležité téma 81 % dotazovaných odborníků. V Evropě zastává tentýž názor již 60 % expertů. Dramaticky se mění způsob, jakým je cloud computing vnímán. Odborníci na podnikové IT stále častěji chápou cloud nikoli jen jako variantu k outsourcingu, nýbrž jako zdroj zcela nového přístupu k IT.

 

Vedle cloudových projektů jsou v USA i Evropě středem zájmu rychlejší inovační procesy (60 %), změnové procesy a rozvoj (60 %) a zapojení IT do diskuse o podnikové strategii (59 %). K největším budoucím výzvám pro IT oddělení se řadí zabezpečení IT, optimalizace nákladů na služby (v Evropě) a lepší řízení vztahů se zákazníky a uživateli. Bezpečnost je nejvyšší prioritou, zejména vzhledem k rostoucí vlně hackerských útoků na podniky, která je patrná též v České republice a regionu střední a východní Evropy.

 

Dalším zajímavým poznatkem je fakt, že jako nejdůležitější přínos IT oddělení k úspěchu celé společnosti vyzdvihují pracovníci s rozhodovací pravomocí roli svého oddělení jako katalyzátoru budoucího rozvoje společnosti. 65 % z nich uvedlo, že aplikace nových technologií jsou klíčové pro tvorbu přidané hodnoty a důležitým faktorem úspěchu.


 
  

- Inzerce -

Žádný systém sám o sobě nic nevyřeší

IT Systems 4/2021V aktuálním vydání IT Systems opět najdete spoustu novinek ze světa informačních technologií a inspirace, jak je využít pro rozvoj vaší firmy nebo organizace. Mapujeme aktuální trendy v digitalizaci stavebnictví, vybavení pro kontaktní centra a service desky. Věnujeme se řízení práce na dálku a onboardingu zaměstnanců v době covidu, řízení projektů a hybridnímu cloudu. Významným tématem je jako vždy zajištění kybernetické bezpečnosti – konkrétně zabezpečení ICS, důsledky kauzy Exchange, DDoS útoky a bezpečnost mobilních zařízení.

  

- Inzerce -

Creo Parametric – představení klíčových funkcí

Porovnejte je s vaším CAD řešením


Creo Parametric je jedním z nejpropracovanějších CAD řešení, která využívají nejúspěšnější firmy po celém světě. Autorem tohoto řešení je firma PTC, která již desítky let udává trendy ve vývoji a směřování CAD technologií. V následujících řádcích se vám pokusím představit některé klíčové funkce, které jsou součástí balíku Creo Design Essentials.

Helios
- inzerce -