facebook

Citrix zdokonaluje technologii HDX

Citrix Systems oznámil vylepšení svojí HDX technologie v Citrix XenDesktop 4. Nová vylepšení HDX zaručují uživateli nejlepší možné podmínky práce při přehrávání multimediálního obsahu, komunikaci v reálném čase nebo používání USB periferií a 3D grafiky, a to bez ohledu na parametry síťového připojení nebo koncového zařízení. Díky přidaným funkcím HDX Adaptive Orchestration pro multimédia může XenDesktop 4 dynamicky optimalizovat výkon a využití šířky pásma tak, aby vyhověl každému uživatelskému scénáři. Kromě vylepšení HDX obsahuje XenDesktop 4 také širokou škálu nových funkcí, které významně zvyšují flexibilitu a návratnost investic (ROI) virtualizace desktopů.Vylepšení technologie HDX v XenDesktop 4, vytvořená za účelem optimalizace výkonu a šířky pásma, představují rozsáhlou sadu řešení, která se uplatňují od datových center až po desktopy a reagují na potřeby různých aplikací a problémy s odezvou a šířkou pásma tak, aby bylo zajištěno komfortní uživatelské prostředí na každém zařízení v rámci celé sítě.

  • HDX MediaStream for Flash – Urychluje přenos multimediálního obsahu tím, že posílá obsah pro Flash v jeho nativním komprimovaném formátu do uživatelova zařízení a využívá jeho lokální výpočetní výkon pro přehrávání tak, aby vše fungovalo jako na lokálním PC.
  • HDX RealTime – Zlepšuje komunikaci v reálném čase zavedením podpory pro webové kamery a zlepšením kvality přenosu hlasu a hudby při minimální spotřebě šířky pásma.
  • HDX Plug-n-Play – Vylepšuje podporu pro speciální klávesnice (například klávesnici Bloomberg) a diktafony (například Philips Speechmike). Dává také uživatelům možnost zohlednit jejich konfigurace s více monitory se speciálním uspořádáním (například ve tvaru U, L, T, obrácené L a obrácené T) a s různou velikostí, rozlišením a orientací.
  • HDX 3D (ohlášeno v září 2009) – Rozšiřuje virtualizaci desktopů směrem k náročným uživatelům CAD/CAM a inženýrských aplikací a umožňuje pracovat dokonce přes WAN připojení. HDX 3D umožňuje organizacím využívat odborníky po celém světě, poskytovat jim rychle vysoce výkonné desktopy a profesionální 3D aplikace a přitom si udržovat centrální kontrolu nad intelektuálním vlastnictvím.
  • HDX IntelliCache – Optimalizuje výkon a využití sítě pro skupinu uživatelů ukládáním dat a grafiky, které vyžadují velkou šířku pásma, do vyrovnávací (cache) paměti v rámci celé infrastruktury a jejich transparentním doručováním podle potřeby z nejvýhodnější lokality.

Tyto technologie spolu navzájem interagují prostřednictvím technologie HDX Adaptive Orchestration. Tato adaptivní orchestrační technologie inteligentně vyhodnocuje parametry systému, například vlastnosti zařízení uživatele, čekací dobu a šířku pásma, aby určila optimální metodu doručování a rozhodla, zda bude z hlediska dosažení maximálního komfortu pracovního prostředí výhodnější provádět zpracování na straně klienta nebo na straně serveru.


 
EDU Trainings IT školení
  

- Inzerce -

Webináře Live Hacking – nahlédněte do temného světa hackerů

SophosNahlédněte do temného světa hackerů a zjistěte, jak dobře jste chráněni před kyberútoky. Během dvou exkluzivních webinářů společnosti Sophos získáte potřebné znalosti a nástroje pro ochranu vašich citlivých dat a zařízení.

  

- Inzerce -

S DNSSEC budou obavy z napadení minulostí

SEOlightRiziko útoku na úrovni koncového uživatele je s pokročilostí antivirových programů stále menší. Naopak přesměrování na podvodné stránky je v poslední době stále rizikovější. Naštěstí ochránit uživatele před podvodnými stránkami je možné hned několika způsoby. Na úrovni DNS serverů se však pro tyto účely používá zabezpečení DNSSEC.