facebook

Citrix zdokonaluje technologii HDX

Citrix Systems oznámil vylepšení svojí HDX technologie v Citrix XenDesktop 4. Nová vylepšení HDX zaručují uživateli nejlepší možné podmínky práce při přehrávání multimediálního obsahu, komunikaci v reálném čase nebo používání USB periferií a 3D grafiky, a to bez ohledu na parametry síťového připojení nebo koncového zařízení. Díky přidaným funkcím HDX Adaptive Orchestration pro multimédia může XenDesktop 4 dynamicky optimalizovat výkon a využití šířky pásma tak, aby vyhověl každému uživatelskému scénáři. Kromě vylepšení HDX obsahuje XenDesktop 4 také širokou škálu nových funkcí, které významně zvyšují flexibilitu a návratnost investic (ROI) virtualizace desktopů.Vylepšení technologie HDX v XenDesktop 4, vytvořená za účelem optimalizace výkonu a šířky pásma, představují rozsáhlou sadu řešení, která se uplatňují od datových center až po desktopy a reagují na potřeby různých aplikací a problémy s odezvou a šířkou pásma tak, aby bylo zajištěno komfortní uživatelské prostředí na každém zařízení v rámci celé sítě.

  • HDX MediaStream for Flash – Urychluje přenos multimediálního obsahu tím, že posílá obsah pro Flash v jeho nativním komprimovaném formátu do uživatelova zařízení a využívá jeho lokální výpočetní výkon pro přehrávání tak, aby vše fungovalo jako na lokálním PC.
  • HDX RealTime – Zlepšuje komunikaci v reálném čase zavedením podpory pro webové kamery a zlepšením kvality přenosu hlasu a hudby při minimální spotřebě šířky pásma.
  • HDX Plug-n-Play – Vylepšuje podporu pro speciální klávesnice (například klávesnici Bloomberg) a diktafony (například Philips Speechmike). Dává také uživatelům možnost zohlednit jejich konfigurace s více monitory se speciálním uspořádáním (například ve tvaru U, L, T, obrácené L a obrácené T) a s různou velikostí, rozlišením a orientací.
  • HDX 3D (ohlášeno v září 2009) – Rozšiřuje virtualizaci desktopů směrem k náročným uživatelům CAD/CAM a inženýrských aplikací a umožňuje pracovat dokonce přes WAN připojení. HDX 3D umožňuje organizacím využívat odborníky po celém světě, poskytovat jim rychle vysoce výkonné desktopy a profesionální 3D aplikace a přitom si udržovat centrální kontrolu nad intelektuálním vlastnictvím.
  • HDX IntelliCache – Optimalizuje výkon a využití sítě pro skupinu uživatelů ukládáním dat a grafiky, které vyžadují velkou šířku pásma, do vyrovnávací (cache) paměti v rámci celé infrastruktury a jejich transparentním doručováním podle potřeby z nejvýhodnější lokality.

Tyto technologie spolu navzájem interagují prostřednictvím technologie HDX Adaptive Orchestration. Tato adaptivní orchestrační technologie inteligentně vyhodnocuje parametry systému, například vlastnosti zařízení uživatele, čekací dobu a šířku pásma, aby určila optimální metodu doručování a rozhodla, zda bude z hlediska dosažení maximálního komfortu pracovního prostředí výhodnější provádět zpracování na straně klienta nebo na straně serveru.


 
GFI
  

- Inzerce -

Čas na multicloud v ČR

Platforma nové generace přináší výhody hybridních cloudových prostředí bez dětských nemocí


DellBez ohledu na to, zda multicloud vznikl zcela záměrně nebo jako důsledek živelného přechodu na cloudové technologie, postupně vykrystalizoval jako optimální model, který spojuje výhody veřejného a privátního cloudu a zároveň eliminuje jejich hlavní nedostatky.

  

- Inzerce -

Service Desk jako účinný pomocník Správy základních registrů

GordicSpráva základních registrů (SZR) byla zřízena na základě zákona č. 111/2009 Sb. Vznik úřadu je datován k 1.1.2010, kdy je zahájeno budování registrů. Vlastní provoz SZR byl pak odstartován k 1. 7. 2012.