facebook

Citrix Systems ohlásil Citrix XenDesktop 4

XenDesktop 4 dodává desktopy jako službu na vyžádání na libovolné zařízení

Citrix Systems ohlásil Citrix XenDesktop 4 – nový produkt, který dokáže podporovat každý významnější model virtualizace desktopů pomocí jediného integrovaného řešení. XenDesktop 4 dále zjednodušuje využívání desktopů díky integraci všech funkcí Citrix XenApp, což umožňuje zákazníkům doručovat on-demand aplikace na fyzické nebo virtuální desktopy jako zcela přirozenou součást jejich celkové desktopové strategie. XenDesktop 4 je celkem obohacen o více než 70 nových funkcí, které významně zvyšují jeho výkon, bezpečnost a připravenost pro masové nasazení napříč celým firemním prostředím.XenDesktop 4 dodává desktopy jako službu na vyžádání (on-demand) na libovolné zařízení. Spojení bezpečné centrální správy s úplnou nezávislostí na koncovém zařízení umožňuje také firmám zavést úsporné programy „BYOC“ (bring-your-own-computer – přineste si vlastní počítač), které dávají zaměstnancům volnost pořídit si jakýkoli notebook dle vlastního výběru namísto standardně přidělovaných PC, které vlastní a spravuje firemní IT.

 

Výhody pro koncové uživatele jsou rovněž rozsáhlé. S XenDesktop 4 mohou uživatelé jednoduše použít takový PC, Mac, tenkého klienta, notebook nebo netbook, jaký jim nejvíce vyhovuje, a získat okamžitý bezpečný přístup ke svému kompletnímu Windows desktopu a všemu, co na něm mají. Součástí XenDesktop je technologie HDX, která uživatelům zaručuje komfortní „high-definition“ pracovní podmínky při každém přihlášení do systému bez ohledu na to, kde zrovna jsou a jaký druh technologie virtuálních desktopů využívají.

 

Ústřední součástí XenDesktop 4 je jeho doručovací technologie FlexCast, nová výkonná funkce, která dává zákazníkům flexibilitu poskytovat jakýkoli typ virtuálního desktopu, jakémukoli uživateli, na jakékoli zařízení – a tuto kombinaci kdykoli změnit. XenDesktop 4 s FlexCast umožňuje zákazníkům používat libovolnou kombinaci následujících technologií virtuálních desktopů, které jsou všechny řízené z jednoho centrálně spravovaného řešení:

  • Pro pracovníky ve výrobě, kteří sdílejí stejnou sadu aplikací, je nejbezpečnějším a nejekonomičtějším přístupem sdílený, na serveru běžící virtuální desktop. Tento model dává každému uživateli standardizovaný neměnný desktop, ideální pro práce, kde jsou uživatelské úpravy desktopu nepotřebné nebo nežádoucí. Podporou až 500 uživatelů na jednom serveru nabízí tento model významné úspory nákladů ve srovnání s jakoukoli jinou technologií virtuálních desktopů.
  • Pro kancelářské pracovníky, kteří potřebují více personalizované desktopy, je často nejlepším přístupem model hostování na virtuálním stroji (VM), obecně označovaný jako VDI (Virtual Desktop Infrastructure). Provozováním každého uživatelského desktopu na vyhrazeném virtuálním stroji spojuje tato volba výhody centrální správy s plnou podporou uživatelské personalizace desktopu a dokáže zpravidla obsluhovat kolem 60-70 desktopů na jednom serveru.
  • Pro náročné uživatele, provozující špičkové profesionální aplikace, může být lákavou možností využití blade serverů v datovém centru. Tento přístup nabízí všechny výhody centralizace a přitom zajišťuje každému uživateli jemu vyhrazený výpočetní výkon s hostováním pouze jediného desktopu na serveru.
  • XenDesktop 4 podporuje také řadu inovativních možností na straně klienta, včetně schopnosti streamovat desktopy do každého uživatelského zařízení, aby tam běžely lokálně, zatímco správa OS, aplikací a dat probíhá stále centrálně. Tento přístup nabízí uživatelům snadnou a nenákladnou cestu, jak začít používat virtualizaci desktopů s využitím existujících výpočetních zdrojů vlastního PC a snížením provozní režie datového centra na minimum. Může to být ideální řešení také pro vládní instituce nebo univerzitní laboratoře, které používají bezdisková PC z důvodu maximální ochrany dat.
  • V některých případech je nejjednodušší možností doručovat virtuální aplikace na PC, kde běží tradičně nainstalovaný OS. Centralizací aplikací a jejich poskytováním jako on-demand služby na existujících desktopech nabízí tato volba mnohé výhody plně virtualizovaného desktopu z hlediska návratnosti investic a správy s minimálními náklady na instalaci, což z ní dělá ideální startovací bod pro zákazníky, kteří s virtualizací desktopů teprve začínají. A jelikož mohou virtuální aplikace pracovat i off-line, je tato možnost oblíbená také mezi mobilními uživateli.

 

XenDesktop 4 obsahuje také nové významné funkce, které zlepšují správu výkonu a kapacity, monitorování služeb, škálovatelnost, bezpečnost a výkon. Nejdůležitější z nich jsou vylepšení technologie Citrix HDX, která zajišťují, že každý uživatel získá nejlepší možné pracovní prostředí bez ohledu na to, jaká technologie virtuálních desktopů mu ji poskytuje. Nová vylepšení HDX v XenDesktop 4 se týkají práce s multimediálním obsahem, spolupráce v reálném čase, použití USB periferií a 3D grafiky na pomoc spolupráci mezi prostorově rozptýlenými konstrukčními týmy v reálném čase.

 

XenDesktop 4 rozšiřuje dlouhodobé partnerství Citrixu s Microsoftem, které pomáhá zákazníkům postoupit na zcela novou úroveň efektivní práce s desktopy díky využití nejnovějších vylepšení platforem Microsoftu, jako jsou Windows Server 2008 R2 Remote Desktop Services a Microsoft VDI Suites. XenDesktop 4 staví obdobně také na nejnovějších vylepšeních výkonu a využitelnosti ve Windows Server 2008 R2 Hyper-V. Počínaje verzí 4 bude XenDesktop nyní dodáván také spolu s Hyper-V. Obě společnosti spolupracují také na zjednodušení správy fyzických a virtuálních desktopů a aplikací prostřednictvím správní platformy Microsoft System Center, které zahrnuje plány na další integraci řešení, jako je Microsoft Application Virtualization (App-V), do prostředí Citrix XenDesktop.

 

XenDesktop 4 podporuje také nejnovější funkce Microsoft Windows 7. XenDesktop 4 podporuje každou významnější platformu virtualizace serverů, jako jsou Citrix XenServer, Microsoft Windows Server Hyper-V, VMware ESX a podporuje také VMware vSphere. Tato flexibilita umožňuje zákazníkům, aby si vybrali libovolný hypervisor, který nejlépe vyhovuje jejich specifickým provozním potřebám, aniž by byli nějak omezováni nebo nuceni používat proprietární platformu.


 
  

- Inzerce -

Pokročilé detailní plánování umožňuje společnosti KORADO lépe reagovat na požadavky trhu

KORADOSpolečnost KORADO je přední světový výrobce ocelových otop­ných těles. Společnost potřebo­va­la zkrátit dodací lhůty svých výrobků na základě požadavku zákazníků a interně potřebovala snížit objem admini­stra­tivy při operativním řízení výroby.

  

- Inzerce -

Chytře na odečty energií

EnewiPotřebujete vzdáleně odečítat data z elektroměru, vodoměru nebo plynoměru? Potřebujete ze sebraných hodnot vystavovat faktury? Potřebujete vzdáleně odečítat hodnoty z teploměru, vlhkoměru, tlakoměru, čidla osvitu nebo z jiného čidla environmentálních veličin? Nebo dokonce na základě těchto hodnot dálkově sledovat nebo ovládat jiná zařízení?