facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Citrix otevírá cloud pro zákazníky VMware

Společnost Citrix Systems oznámila novou verzi CloudStack, která nabídne rozšířenou podporu pro hypervizory VMware vSphere a Oracle VM. Klíčová novinka pro zákazníky Oracle a VMware představuje možnost správy jejich serverů jakožto vysoce dostupného a plně škálovatelného cloudového prostředí. Citrix CloudStack však není pouze tradiční platformou pro virtualizaci serverů doplněnou o možnost správy cloudů, ale jedná se o zdarma a okamžitě dostupnou open source platformu určenou pro infrastrukturu cloudu. Ta podnikům usnadní nasazení a správu nákladově efektivních cloudových služeb, které budou navíc plně škálovatelné, bezpečné a z hlediska designu platformy také otevřené.



Uvedení nové verze CloudStack je pokračováním snahy společnosti Citrix o poskytnutí open source řešení, jež především VMware zákazníci ocení v situaci, kdy budují cloudy založené na vSphere. Již v březnu letošního roku Citrix přidal do OpenStack podporu VMware, kterou nyní rozšířil právě na CloudStack. Kromě vylepšené podpory vSphere a Oracle VM umožní připravovaná verze Citrix CloudStack také “bare metal provisioning“ umožňující uživatelům zvýšit rychlost práce s cloudem prostřednictvím provisioningu a správy zátěže na fyzickém serveru i bez použití hypervizoru.

 
  

- PR -

Pět způsobů, jak AI změní náš svět k nepoznání

AI_analyzuje_data-PR.jpegUmělá inteligence (AI) a strojové učení (ML) přináší už více než 10 let podnikům i výzkumníkům stále možnosti. Ať už jde o využití prediktivní analýzy k předvídání údržby zařízení, nástroje počítačového vidění, které dávají oči robotům na automatických montážních linkách, nebo digitální dvojčata sloužící k simulaci fungování továren, měst, a dokonce i celých ekonomik, seznam aplikací poháněných AI je dlouhý a stále se prodlužuje.

  

- PR -

Modernizace IS je příležitost přehodnotit způsob práce

IT Systems 4/2025V aktuálním vydání IT Systems bych chtěl upozornit především na přílohu věnovanou kybernetické bezpečnosti. Jde o problematiku, které se věnujeme prakticky v každém vydání. Neustále se totiž vyvíjí a rozšiřuje. Tematická příloha Cyber Security je příležitostí podívat se podrobněji, jakým kybernetickým hrozbám dnes musíme čelit a jak se před nimi můžeme chránit. Kromě kybernetické bezpečnosti jsme se zaměřili také na digitalizaci průmyslu.