facebook LinkedIN LinkedIN - follow

SOFTIP triumfoval v Microsoft Awards 2021 ve třech kategoriích

Jan Schwarz, technický ředitel SOFTIPuCelkem tři vítězství si odnesl SOFTIP v rámci oceňování Microsoft Awards 2021. V historicky nejširší konkurenci uspěl slovenský IT dodavatel díky projektům, které spojovala jedna věc – zefektivnily a zjednodušily spolupráci a fungování v rámci velkých společností, které se musely vyrovnat s náhlými změnami podmínek na trhu, ale také ve vlastních interních procesech.


„V uplynulém roce se mnoho firem a organizací rozhodlo přejít na režim hybridní práce, při kterém kombinovali práci z kanceláře a z domu. Často tak vznikala potřeba změny v řízení, základních procesech, ale také v samotné firemní kultuře. Naši partneři se proto soustředili na zpřístupnění nástrojů pro komunikaci, spolupráci, vzdálený přístup a také na efektivní zabezpečení firemních dat v novém režimu práce. Inovativní projekty s využitím cloudu pomáhaly nejen v oblasti online práce a komunikace, ale umožnily našim zákazníkům zásadně modernizovat jejich vlastní projekty a služby,“ řekl Martin Hruška, ředitel pro partnerský ekosystém ve společnosti Microsoft Česká republika a Slovensko. Vítězné projekty SOFTIPu jeho slova potvrzují.

V kategorii Modern Infrastructure uspěl díky nasazení SLSP Remote Business Access prostřednictvím služby Azure Virtual Desktop ve společnosti Slovenská sporiteľňa. Projekt přinesl rozšířené možnosti práce zaměstnanců z různých nových lokalit ve známém prostředí Windows 10. Efektivní dynamická alokace zdrojů, jakož i jednoduchá správa a údržba jsou dalšími přínosy. Parametry virtuálních pracovních stanic lze upravovat a přitom efektivně využívat skutečně potřebný výkon v čase. Přestože jsou pracovní stanice v Azure, uživatelé nevidí žádný rozdíl v práci.

V kategorii Hybrid Workplace & Cultural Change zvítězil SOFTIP s řešením Společného moderního pracoviště pro všechny státem vlastněné teplárny MH Teplárenský holding. Každá z nich využívala různé služby, různé domény či různé aplikace. Potřeba efektivně pracovat v jednotném kolaboračním prostředí si vyžádala multiforestní architekturu, a tedy propojení každé teplárny do jednoho centralizovaného bodu. To umožnilo zajistit identity pod jednu střechu v Azure Active Directory a následně premigrovat přibližně 750 uživatelů, kteří využívali různé mailové služby, do Exchange Online. Nasazení Microsoft Teams nakonec vytvořilo efektivní, jednotné, spolehlivé komunikační a kolaborativní prostředí.

Třetí triumf si SOFTIP připsal v kategorii Secure Remote Work, kde Microsoft ocenil Kompletní migraci největší soukromé sítě nemocnic a poliklinik ProCare a Svet zdravia do Microsoft Azure. Inovativnost celého projektu spočívala na základech strategie modernizace všeho, co bylo možné, jako Software as a Service, případně Platform as a Service. Do MS Azure prostředí putovaly všechny servery a aplikace, u kterých to bylo realizovatelné. Původní terminálové farmy se nahradily moderním řešením Windows Virtual Desktop.

„Naši zákazníci si uvědomili, že digitální transformace jejich podnikání i interních procesů jim pomáhá lépe zvládat nejen aktuální turbulentní dobu, ale roste s nimi také jejich konkurenceschopnost. Pro nás je zisk tří vavřínů v rámci Microsoft Awards 2021 potvrzením, že dokážeme jejich požadavky plnit na té nejvyšší úrovni. Zároveň je to výjimečný úspěch. Rád bych jim proto i touto cestou poděkoval za důvěru a příležitost spolupracovat na nejinovativnějších projektech na Slovensku,“ řekl Ján Schwarz, technický ředitel SOFTIPu.

Microsoft Awards 2021 Víťaz Slovensko

Microsoft Gold Partner

Na Slovensku patří SOFTIP mezi nejvýznamnější poskytovatele IT produktů a služeb. Jako slovenská jednička na trhu podnikových informačních systémů již 30 let přináší inovativní komplexní IT řešení, která pomáhají lépe řídit tisíce firem a organizací všech velikostí na Slovensku i v zahraničí.

Členem partnerského programu společnosti Microsoft je SOFTIP od roku 2005. Již třináctkrát zvítězil v soutěži Microsoft Awards a získal čtyři tituly Microsoft Partner of the Year. Aktuálně je držitelem 12 zlatých a 1 stříbrné kompetence.