facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Dvě prvenství pro KPCS CZ

-PR-

DraslovkaNa 23. udílení cen Microsoft Awards za rok 2022 získala spo­leč­nost KPCS CZ dvě prvenství z celkových devíti kategorií a po­tvr­di­la tak zásadní partnerskou roli společnosti Microsoft na českém a slovenském trhu.


„Naší vizí v KPCS CZ je stát se preferovaným partnerem pro digitální inovace zákazníků po celém světě. Je mi ctí společně s celým týmem KPCS CZ provázet zákazníky vzrušující cestou digitální transformace, přinášet jim špičková řešení na poli kyberbezpečnosti a cloudových služeb. Není pro nás v KPCS CZ větší odměny, než když se naše vize stává skutečností. Kromě dlouholetých partnerství s našimi zákazníky a dodavateli jsou toho důkazem i získaná prestižní ocenění v rámci Microsoft Awards 2022, kterých si velice vážíme,“ reagoval na ocenění generální ředitel KPCS CZ Miroslav Knotek.

KPCS

Řešení „Globální cloudová infrastruktura Draslovka Holding“ se stalo vítězným v kategorii Modern & Secure Infrastructure pro Českou a Slovenskou republiku.

Draslovka je česká společnost s více než 115letou historií a je uznávána jako světový lídr v oblasti výzkumu, vývoje a výroby celé řady chemických látek na bázi CN skupiny. Akvizicí divize Mining Solutions americké společnosti Chemours se stala světovým lídrem v produktech na bázi kyanovodíku, a působí nyní na pěti kontinentech a má zákazníky ve více než 90ti zemích.

Draslovka

Historicky měla ve společnosti každá obchodní jednotka i výrobní závod své vlastní IT a přidruženou infrastrukturu realizovanou převážně v on-premise prostředí, s minimální možností vzájemného propojení. Akviziční apetit a pozice lídra Draslovky však vyvolaly potřebu změny IT strategie a infrastruktury, která by umožnila konsolidovat jednotlivé firmy holdingu a zajistila by efektivní a bezpečné fungování této globální organizace, která dokáže rychle převést zdroje do nového prostředí a utilizovat je.

Propojení jednotlivých týmů firmy bylo umožněno novým řešením kompletně postaveným na cloudové platformě Microsoft Azure a produktech Microsoft M365 E5, případně kombinaci Microsoft O365 E3 a EMS E5. Díky tomu vzniklo standardizované globální prostředí podporující spolupráci napříč holdingem, které využívá jednotně nastavené politiky a standardy. V rámci spolupráce s expertními dodavateli, jako KPCS, vzniká vysoce transformační prostředí generující přidanou hodnotu podpory IT a IT strategie směrem k byznysu a provozu. To přináší konkurenční výhodu v globalizovaném tržním prostředí.

Základem je nový tenant Draslovka.com, kde jsou v Hybrid Azure Active Directory spravovány centrálně všechny identity. V kombinaci s Microsoft Intune, Conditional Acces a multifaktorovým ověřováním vzniklo prostředí umožňující uživatelům, aby pracovali v hybridním režimu. Nástroje Team, Teams telefonie, SharePoint nebo Exchage online využívají uživatelé pro komunikaci uvnitř společnosti, která díky tomu překonala geografické vzdálenosti. Jednotlivci a týmy komunikují kdykoliv a odkudkoliv. Díky moderní IT infrastruktuře rychle a efektivně sdílejí velké množství dat běžné či projektové práce.

Vedle zvýšení efektivity stávajících procesů a činností je tím pozitivně ovlivněna také ekonomika akviziční činnosti – čím rychleji holding do svého digitálního prostředí přenese další jednotku, tím větší okamžitý finanční efekt to vyvolá. Z hlediska hospodářského výsledku jde odhadem až o vyšší stovky milionů korun.

Digitální transformace Draslovky pozitivně ovlivnila i infrastrukturu, jako je správa, onboarding, migrace či dodávání služeb. Globální IT tým a jeho odborníci nejsou alokováni pouze na centrále, ale pracuji napříč holdingem. Při zachování specializace a odbornosti bylo možné snížit počet zaměstnanců. Finanční úspora provozu IT oddělení se tak pohybuje v řádu vyšších desítek milionů korun.

Strategie centrální infrastruktury postavené na cloudovém prostředí Microsoft se v provozním prostředí ukázala jako správná cesta. Její služby využívají uživatelé ve více než 30 společnostech holdingu na celém světě. Právě geografický dosah dodává celému řešení na unikátnosti. A díky automatizaci repetitivních činností pomocí cloudového prostředí Azure se snížil objem provozní práce o více než 15 %. „Spolehlivost, bezpečnost a flexibilita fungování celého prostředí jako kompaktního celku jsou největším benefitem tohoto řešení,“ uvádí Jan Kunrt, Head of IT Draslovka Holding a.s.

KPCS QR