Symantec koupí společnost Altiris

symantec_altiris_706.jpgSpolečnost Symantec oznámila, že podepsala konečnou smlouvu o koupi společnosti Altiris, poskytovatele softwaru pro správu IT, který organizacím umožňuje snadno spravovat a podporovat koncové body v síti, od mobilních zařízení, přenosných a stolních počítačů až po servery a úložiště. Podle podmínek smlouvy obdrží akcionáři společnosti Altiris 33 USD v hotovosti za kmenovou akcii, takže hodnota transakce snížená o získané peněžní prostředky činí přibližně 830 mil. USD.

Společnost Symantec by měla koupí společností Altiris posílit svoji pozici a své přednosti v oblasti podnikových koncových bodů. Řešení Altiris jsou zaměřena na zjednodušení sledování, podpory a údržby podnikových prostředků IT, včetně stolních a přenosných počítačů, serverů a kapesních zařízení, a na snížení souvisejících nákladů. Společnost Altiris nabízí svým zákazníkům jedinečný přístup ke správě služeb IT prostřednictvím svých modulárních integrovaných řešení pro správu životního cyklu serverů, klientů a mobilních zařízení a pro správu prostředků a služeb. Společnost Altiris také představila novátorskou technologii virtualizace softwaru, která je nezbytná pro zajištění rychlejšího, jednoduššího a lépe spravovatelného zavádění aplikací pro stolní počítače. Tato technologie pomáhá snížit náklady spojené s podporou a zjednodušit práci se softwarem.

 
  

- PR -

Konec pálení tokenů, trh tlačí na návratnost

BIQ Group spouští AI hub a jeho tým letos rozšíří na dvojnásobek


Slabý datový základ je příčinou pomalého růstu a nízké efektivity firem, a to navzdory implementaci AI. To má zásadní vliv i na návratnost AI projektů, podle studie State of AI in Business od MIT jich přitom selže až 95 %. Technologická skupina BIQ Group reaguje na tento stav spuštěním AI hubu, který pomáhá stavět datový základ a zavádět umělou inteligenci napříč organizací. K tomu využívá zaběhnuté ekosystémy Microsoft, SAP, Kentico či Atlassian. Tým nyní čítá 11 lidí a letos plánuje vyrůst na dvojnásobek. Aktuálně se podílí na projektech pro společnosti DPD SK, Veacom či GTS Alive.