facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Security Upgrade 2012 představí praktické otázky ICT bezpečnosti

securityupgrade.jpgNutnost dbát na bezpečnost v současné informatice považujeme za samozřejmost. Nikdo už neřeší, zda potřebuje aplikace na ochranu před škodlivými kódy, spamem, neoprávněným přístupem nebo třeba bezpečnostní politiku. Z toho ale plyne nebezpečí rutiny a provozní slepoty. Jak se těmto nežádoucím jevům vyhnout napoví tradiční konference Security Uprgrade 2012, která se bude konat ve čtvrtek 18. října 2012 v pražském Hotelu Diplomat.


Informační bezpečnost se dynamicky vyvíjí a systémy, které byly ještě před několika lety na samém technologickém vrcholu, mohou z pohledu dnešních hrozeb připomínat spíše cedník. Svět informačních technologií se rychle mění a s ním se mění i hrozby a rizika, jímž musíme čelit.

„Informační bezpečnost je specifická právě v tom, že na rozdíl od jiných oblastí sleduje hned několik trendů,“ vysvětluje Tomáš Přibyl, odborný garant konference Security Upgrade 2012. „Pokud bychom se měli bavit o hlavních trendech dnešní doby, pak je to mobilní bezpečnost, řešení cílených útoků včetně průmyslové špionáže a bezpečnost v nových prostředích jako jsou třeba cloudy či virtualizace,“ dodává.

V návaznosti na neustálé změny a souběžně probíhající trendy je i smutné konstatování, že za podstatnou část incidentů si můžeme sami. Jinými slovy: mít jen trochu lepší technologie, znalosti nebo nastavení systému, vůbec k nim nemuselo dojít. Nesmírně důležité je proto trvalé vzdělávání, získávání zkušeností a sledování aktuálních trendů. Osvědčeným pomocníkem na tomto poli je konference Security Upgrade 2012.

Security Upgrade 2012 je tradičním místem setkání předních českých bezpečnostních expertů stejně jako těch, kteří jsou za bezpečnost a hladký provoz jednotlivých organizací zodpovědní. „Dobře si uvědomujeme, kde administrátory nebo manažery IT bezpečnosti nejvíce tlačí bota,“ vysvětluje Michael Hurych, ředitel a jednatel pořádající společnosti 4U Support. „Tomu se snažíme maximálně přizpůsobit program akce a díky tomu je konference Security Upgrade tak dobře zapsaná mezi odbornou veřejností,“ doplňuje.

Podrobnosti o konferenci Security Upgrade 2012 najdete na stránce www.konferenceit.cz. Mediálním partnerem akce je časopis IT Systems.

 
  

- Inzerce -

Česká IT společnost ALEF posiluje v Rumunsku partnerství s F5

ALEFČeská společnost ALEF, jeden z největších dodavatelů informačních technologií v České republice a na několika dalších evropských trzích, se stala distributorem společnosti F5 a jejích bezpečnostních řešení pro Rumunsko. Posiluje se tak více než devítiletý vztah mezi oběma firmami na Slovensku, v Maďarsku a České republice.

  

- Inzerce -

Creo Parametric – představení klíčových funkcí

Porovnejte je s vaším CAD řešením


Creo Parametric je jedním z nejpropracovanějších CAD řešení, která využívají nejúspěšnější firmy po celém světě. Autorem tohoto řešení je firma PTC, která již desítky let udává trendy ve vývoji a směřování CAD technologií. V následujících řádcích se vám pokusím představit některé klíčové funkce, které jsou součástí balíku Creo Design Essentials.

Helios
- inzerce -