Asseco Helios 1
facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Logistika, Aktuality -> IT Projekty - 26. 5. 2015

WMS podpoří řízení skladu ve společnosti SEPOS

Společnost SEPOS, prodejce dveří a zárubní a výrobce vlastních obložkových zárubní, zahájila proces nasazení nového WMS systému pro svůj sklad hotových výrobků a polotovarů v Jihlavě – Horním Kosově. Konkrétně se jedná o CCV Řízený sklad od společnosti CCV Informační systémy. Nasazení nového WMS (Warehouse Management System) umožní mimo jiné kompletní odstranění papírových dokumentů z celého procesu řízení skladových operací. Uživatelé řešení CCV Řízený sklad rovněž budou mít v každém okamžiku k dispozici celou řadů klíčových údajů – například aktuální stav jakékoli operace nebo skladové množství libovolného výrobku a jeho umístění.Logickým důsledkem optimalizace veškerých skladových operací je pak zvýšení jejich četnosti v přepočtu na jednoho pracovníka nebo jednotku času a tím zvýšení výkonnosti celého skladu. CCV Řízený sklad dále poskytuje data jak pro hodnocení efektivity jednotlivých procesů, tak motivační podporu pro samotné pracovníky ve skladu. Cílem nasazení nového řešení je mimo jiné také eliminování chybovosti lidského faktoru při příjmu či výdeji zboží.

 

Systém pracuje se širokým sortimentem, který čítá 300 až 400 tisíc položek v číselníku. Skladovaný sortiment na skladu představuje desítky tisíc dveří a zárubní, ale také kování, pláště, zámky, materiál z výroby či k úpravě, obaly, spotřební materiál a další. Kromě centrálního skladu v Jihlavě navíc SEPOS disponuje i vlastními sklady v části ze 17 prodejních středisek, které jsou rozmístěny po území celé ČR.

 

Samozřejmou součástí skladového řešení je i jeho integrace se stávajícím podnikovým informačním systémem Vision32. Vlastní implementace řešení odstartovala v průběhu května 2015, spuštění do ostrého provozu se předpokládá ve třetím čtvrtletí letošního roku.


 
  

- Inzerce -

Počítač Spaceborne Computer-2
od Hewlett Packard Enterprise
pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

HPESpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

  

- Inzerce -

Covid jako katalyzátor digitalizace a fenomén homeworkingu

IT Systems 1-2/2021V aktuálním vydání IT Systems jsme se zaměřili na odvětví, která v současné době prochází velmi turbulentním vývojem. Vím, že se to dnes dá říct prakticky o všech oblastech našeho života, ovšem retail, logistika a potravinářský průmysl jsou navíc názorným příkladem, proč je pandemie onemocnění covid označována za katalyzátor digitalizace desetiletí. Pokud totiž ještě někdo pochyboval o významu digitalizace, musel v loňském roce prozřít.