facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Logistika, Aktuality -> IT Projekty - 24. 9. 2014

Velkoobchod Makro zavedl paletové SSCC kódy

Velkoobchodní řetězec Makro zavedl za účelem zrychlení příjmu a naskladnění zboží elektronické dodací listy s SSCC kódy (Serial Shipping Container Code). Používání SSCC kódů umožňuje převzít celou neporušenou paletu se zbožím najednou.Prostřednictvím skenování paletové etikety s SSCC kódem v podobě čárového kódu je možné načíst informace o jejím obsahu přímo z elektronického dodacího listu, včetně dalších informací o dodávaném zboží jakou jsou například příslušné šarže a exspirace dodávaného zboží. Zavedení SSCC kódů rovněž umožňuje lépe sledovat pohyb palet během logistických operací.

 

Na projektu se podílela společnost Editel CZ, která Makru poskytuje EDI řešení. Editel na implementaci spolupracoval pořádáním společných seminářů pro dodavatele a poskytováním přímých konzultací pro jednotlivé dodavatele. Rovněž definoval příslušné datové struktury pro zprávu DESADV s SSCC kódem a aktivně se účastnil implementací na straně partnerů Makra. Během jednoho roku se do projektu zapojilo 60 % všech dodavatelů, u kterých je DESADV vyžadován, a tím bylo umožněno spuštění produktivního provozu příjmu zboží prostřednictvím palet značených SSCC kódem a elektronických dodacích listů. Velkoobchod Makro se tak stal první společností v České republice, která tento proces plně implementovala a plánuje jej nasadit také ve svých dceřiných pobočkách na Slovensku.

 

 


 
Axis Talk 2021
  

- Inzerce -

Rostoucí nároky zákazníků nutně vyžadují změnu přístupu firem

Accenture Interactive přichází s modelem Business of Experience


Pandemie změnila struk­tu­ru všeho, co za­ží­vá­me: jak a co na­ku­pu­je­me, kdy a kde pra­cu­je­me, způsob, jakým ko­mu­ni­ku­je­me i spo­lu­pra­cu­je­me. Vzniká tak po­tře­ba za­mě­řit se na pro­duk­ty, služby, značky a jejich roli v životě zá­kaz­ní­ků i za­měst­nan­ců.

  

- Inzerce -

Jak bezpečné jsou bezpečnostní kamery? Nezmeškejte konferenci Axis Talk 2021

AxisÚtoky hackerů čím dál častěji míří na kamerové systémy. Jak se účinně bránit? I to bude tématem online konference společnosti Axis Communications, švédského světového leadera v bezpečnostních a smart city technologiích. Připojte se 20. a 21. dubna!

Helios
- inzerce -