facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Sekvenční zásobování výrobní linky ve společnosti Robert Bosch

Společnost Robert Bosch zlepšuje sekvenční zásobování výrobní linky na speciální nádrže. Díky řešení DCIx JIT od firmy Aimtec půjdou velkoobjemové komponenty na linku přímo z nákladních vozů dodavatele. Objednávání bude probíhat na základě aktuálního plánu výroby (heijunky) v DCIx JIT. Přínosem řešení je zvýšení průchodnosti výroby, minimalizace zásob materiálu a snížení nákladů na případnou manipulaci a lidské zdroje.



Robert Bosch doplňoval výrobní linku na speciální produkty v sekvenci z externího skladu. Jedná se o nádrže na kapalinu Ad-Blue. V důsledku dalšího zlepšování se společnost Robert Bosch rozhodla sklad na některé rozměrově náročnější komponenty výrobku nevyužívat a nechat si je dodávat od společnosti Kautex přímo na výrobní linku z nákladního vozidla. Je proto nutné zajistit, aby již v kamiónu byly komponenty správně poskládané v JIT módu a odebíraly se rovnou na výrobní linku. S tímto úkolem pomůže v projektu plzeňská firma Aimtec, která se specializuje na včasné a spolehlivé dodávky mezi Tier 1 automobilovými dodavateli a finálními výrobci automobilů v režimu JIT. Řešení u zákazníka Robert Bosch je obdobné s tím rozdílem, že dochází v nastavení sekvenčních dodávek mezi Tier 2 automobilovým dodavatelem a montážní linkou Tier 1 dodavatele. V České republice se tak z tohoto pohledu jedná o ojedinělý koncept.

 

Nové řešení dodávek ve společnosti Robert Bosch bude mít za následek větší průchodnost výroby, minimální zásoby materiálu, nižší náklady na manipulaci s materiálem a práci s lidskými zdroji. Zásadní přínosem je, že společnost Robert Bosch ušetří výrazné náklady na pronájem nebo koupi nových skladových prostor, kde by musela velké díly uchovávat. Projekt ve společnosti Robert Bosch v Českých Budějovicích byl zahájen na začátku října 2012. Jeho ukončení je plánováno na začátek února 2013.


 
  

- PR -

Transformace bankovnictví a pojišťovnictví v éře umělé inteligence

Umělá inteligence se stala hy­ba­te­lem digitální revoluce ve finančním sektoru. Přináší bezprecedentní možnosti automatizace, personalizace služeb a optimalizace rizik. Přestože potenciál AI je enormní, jen malá část bank má připravenou komplexní strategii pro její implementaci.

  

- PR -

Pět způsobů, jak AI změní náš svět k nepoznání

AI_analyzuje_data-PR.jpegUmělá inteligence (AI) a strojové učení (ML) přináší už více než 10 let podnikům i výzkumníkům stále možnosti. Ať už jde o využití prediktivní analýzy k předvídání údržby zařízení, nástroje počítačového vidění, které dávají oči robotům na automatických montážních linkách, nebo digitální dvojčata sloužící k simulaci fungování továren, měst, a dokonce i celých ekonomik, seznam aplikací poháněných AI je dlouhý a stále se prodlužuje.