facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Informační systém přepravy zboží

Celní správa ČR nově uvedla do mezinárodního provozu informační systém, který eviduje přepravu vybraných výrobků v režimu podmíněného osvobození od daně. Cílem je zajistit bezpečnější obchodování na vnitřním trhu Společenství. Celý systém vyvinula a implementovala společnost Aquasoft. Systém EMCS (Excise Movement and Control System) představuje pro daňové území Společenství důležitý bezpečnostní prvek, který zvyšuje efektivnost fungování vnitřního trhu EU. Díky tomuto systému členské státy nyní disponují vyspělejšími nástroji k provádění kvalitnějších kontrol, které výrazně snižují rizika daňových podvodů. Také to znamená nahrazení papírových dokladů AAD elektronickým dokumentem e-AD, rychlejší koloběh informací o přepravách mezi úřady i daňovými subjekty (firmami) a harmonizaci zemí z hlediska legislativního i technologického.

Systém EMCS byl v Česku implementován v předstihu o 7 měsíců. Po národním nasazení bylo nutné připravit na napojení i ostatní země EU. Od dubna 2010 přistoupilo plně na systém dalších osm států – Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Kypr, Bulharsko, Estonsko, Rakousko a Maďarsko. Ostatní země EU přistoupily zatím pouze částečně, s výjimkou Dánska, Polska a Řecka, které prozatím systém EMCS nespustily vůbec. Podle nařízení Unie musí jednotlivé členské země systém zavést do konce roku 2010. Od roku 2011 bude systém EMCS propojen se systémy ECS (eVývoz) a eDovoz.

 
  

- PR -

iQsub Technologies díky Odoo zefektivnilo výrobu a řízení firmy

Česká společnost iQsub Technologies se specializuje na vývoj a výrobu špičkového potápěčského vybavení, včetně dýchacích přístrojů a odolných pouzder pro kamery GoPro do extrémních podmínek. Se zákazníky po celém světě a nejvyššími požadavky na kvalitu a spolehlivost potřebovala moderní a efektivní řízení svých firemních procesů.

  

- PR -

Pět způsobů, jak AI změní náš svět k nepoznání

AI_analyzuje_data-PR.jpegUmělá inteligence (AI) a strojové učení (ML) přináší už více než 10 let podnikům i výzkumníkům stále možnosti. Ať už jde o využití prediktivní analýzy k předvídání údržby zařízení, nástroje počítačového vidění, které dávají oči robotům na automatických montážních linkách, nebo digitální dvojčata sloužící k simulaci fungování továren, měst, a dokonce i celých ekonomik, seznam aplikací poháněných AI je dlouhý a stále se prodlužuje.