facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Logistika, Aktuality -> IT Projekty - 19. 6. 2015

IAC Lozorno zvolila pro vychystávání dveřních dílů projekt Pick by Light

Společnost IAC Group ve slovenském Lozornu, získala v polovině roku 2014 novou zakázku na dodávky dílů pro dveře do vozů Audi, které se vyrábí ve VW v Bratislavě. Pro vychystávání dílů zvolila systém Pick by Light. Na projektu se podíleli zástupci z logistického spolku SKLAD - světelnou signalizaci dodala společnost LogTech a regály firma STOW ČR. Integraci na stávající skladový systém DCIxWMS, sekvenční systém ILVS a podnikový informační systém Infor LX zajistila společnost AIMTEC.Regálový sklad se světelnou navigací slouží pro cca 200 dílů. Je rozdělen na pravou stranu pro pravé dveře a stranu levou pro levé dveře. Vychystávání probíhá na základě sekvenčních zpráv M1. Obsluha dostává vytištěný pick list a je naváděna pomocí rozsvícených světel, jakou položku a v jakém počtu má vychystat. Kromě procesu vyskladnění podporuje také Warehouse Management System DCIx proces doplnění a uložení do supermarketu řízeného světelnou signalizací, storno vyskladnění nebo vrácení vydaného materiálu do skladu.

 

Projekt byl zahájen na podzim 2014. Přechod do produktivního provozu proběhl v únoru 2015. Hlavním přínosem je zrychlení procesu vychystávání a nižší chybovost na základě vizualizace a rychlé zaškolení obsluhy. Jelikož se jedná o sekvenční systém, který musí běžet neustále a nesmí zastavit návazné procesy, je zajištěna plná podpora v režimu 24/7. V případě neočekávaného výpadku slouží jako záloha pro vychystávání mobilní scannery.


 
  

- Inzerce -

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

ACSSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

  

- Inzerce -

Covid jako katalyzátor digitalizace a fenomén homeworkingu

IT Systems 1-2/2021V aktuálním vydání IT Systems jsme se zaměřili na odvětví, která v současné době prochází velmi turbulentním vývojem. Vím, že se to dnes dá říct prakticky o všech oblastech našeho života, ovšem retail, logistika a potravinářský průmysl jsou navíc názorným příkladem, proč je pandemie onemocnění covid označována za katalyzátor digitalizace desetiletí. Pokud totiž ještě někdo pochyboval o významu digitalizace, musel v loňském roce prozřít.