Asseco Helios 2
facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Logistika, Aktuality -> IT Projekty - 7. 11. 2011

Ewals Cargo Care zavedl WMS DCIx

Česká pobočka logistické společnosti Ewals Cargo Care dokončila projekt implementace Warehouse Management Systemu DCIx od firmy Aimtec. Důvodem je zkvalitnění logistiky u významného zákazníka z automobilového průmyslu. Tento zákazník měl požadavek efektivnějšího řízení logistického toku. Jednalo se o příjem materiálu na sklad, kontrolu kvality, zaskladnění, výdej do výroby řízený elektronickým kanbanem a řízenou expedici. Ewals Cargo si pro tuto poptávku vybral společnost Aimtec s jejím řešením DCIx WMS, které je nasazené u řady logistických společností a automobilových dodavatelů. Logistický skladový systém DCIx WMS má právě pro tento typ organizací přednastavené standardní procesy, tudíž odpadá zdlouhavý vývoj zákaznických požadavků.Mezi hlavní přínosy řešení DCIx WMS patří minimalizace chyb, zajištění metody FIFO a zpětné sledovatelnosti. Důležitým bodem je úspora práce lidí a také zkrácení doby inventur. Přesný stav skladu se zjišťuje bez zastavení příjmů a výdejů. Zavedení chaotického skladu povede k jeho 100% využitelnosti. DCIx WMS je také integrován na podnikový informační systém.

 

Projekt nasazení Warehouse Management Systemu DCIx odstartoval v listopadu 2010 v prvním závodě s ukončení v únoru 2011. Implementace DCIx WMS v dalším závodě začala v září 2011 se startem ostrého provozu v říjnu téhož roku. Rozšíření v pořadí na třetí závod bude zahájen v listopadu s produktivním provozem v únoru 2012.


 
  

- Inzerce -

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

Moderní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

  

- Inzerce -

Covid jako katalyzátor digitalizace a fenomén homeworkingu

IT Systems 1-2/2021V aktuálním vydání IT Systems jsme se zaměřili na odvětví, která v současné době prochází velmi turbulentním vývojem. Vím, že se to dnes dá říct prakticky o všech oblastech našeho života, ovšem retail, logistika a potravinářský průmysl jsou navíc názorným příkladem, proč je pandemie onemocnění covid označována za katalyzátor digitalizace desetiletí. Pokud totiž ještě někdo pochyboval o významu digitalizace, musel v loňském roce prozřít.