Asseco Helios 1
facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Energetika a utility, Aktuality -> IT Projekty - 3. 3. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

Unipetrol RPA nasadil SAP pro optimalizaci procesů ve skladech náhradních dílů

UnipetrolSpolečnosti Unipetrol RPA, jeden z nejvýznamnějších chemických podniků v ČR, oznámila úspěšné dokončení projektu implementace komplexního řešení SAP pro zrychlení pohybu zboží a zefektivnění logistických procesů ve skladech náhradních dílů. Klíčovou součástí projektu, jehož dodavatelem byla společnost S&T CZ, bylo zavedení čteček čárových kódů a jejich propojení na systém správy skladů SAP Warehouse Management s využitím produktu S&T FRONTO jako aplikačního základu.Společnost Unipetrol RPA dlouhodobě řešila modernizaci skladových procesů ve skladech náhradních dílů s cílem jejich optimalizace. Různorodost náhradních dílů a nejednotná manipulace s nimi ve skladech, jejich příjem a následně výdej do výroby, byly pracovníky zadávány do systému SAP ručně, což mělo za následek vyšší pracnost, menší uživatelskou přívětivost pro obsluhu skladů a zvýšené riziko chybovosti.

Společnost S&T CZ dodala na klíč kompletní řešení od dodávky HW komponent, návrhu a provedení zasíťování vybraných skladů, přes návrh a dodávku aplikací pro obsluhu SAP Warehouse Management procesů pomocí čteček čárových kódů a realizaci úprav v nastavení systému SAP, až po označení skladových míst a jednotlivých náhradních dílů čárovými kódy. Realizace probíhala v jednotlivých oblastech implementace paralelně, přičemž v konečném důsledku bylo štítky označeno více než 8 000 skladových míst a přes 200 000 náhradních dílů.

Implementací nového řešení došlo k výraznému zrychlení pohybu zboží a zefektivnění logistických procesů ve skladech náhradních dílů Unipetrolu.


 
  

- Inzerce -

Covid jako katalyzátor digitalizace a fenomén homeworkingu

IT Systems 1-2/2021V aktuálním vydání IT Systems jsme se zaměřili na odvětví, která v současné době prochází velmi turbulentním vývojem. Vím, že se to dnes dá říct prakticky o všech oblastech našeho života, ovšem retail, logistika a potravinářský průmysl jsou navíc názorným příkladem, proč je pandemie onemocnění covid označována za katalyzátor digitalizace desetiletí. Pokud totiž ještě někdo pochyboval o významu digitalizace, musel v loňském roce prozřít.

  

- Inzerce -

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

Moderní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.